WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

TomTom startuje z Route Monitoring

TomTom ogłosił wprowadzenie na rynek usługi Route Monitoring. Ma ona stawić czoła wyzwaniom związanym z korkami, które to dotyczą praktycznie wszystkich miast na świecie.

Taki monitoring ma wesprzeć event i traffic managerów czy dyspozytorów służb ratunkowych. Pozwoli on na monitorowanie opóźnień czy szukanie alternatywnych tras. Ralf-Pefer Schafer, VP Traffic i Travel w TomTom, mówi:

Technologie dostarczające informacje lokalizacyjne oraz o ruchu drogowym są kluczowymi elementami do tworzenia bardziej inteligentnych miast. Ważne jest, aby informować miasta o korkach i występowaniu  opóźnień, a także przekazywać te komunikaty społeczeństwu. Właśnie dlatego opracowaliśmy TomTom Route Monitoring, który ma na celu połączenie inteligentnych miast z ludźmi, z myślą o ekologii, bezpieczeństwie, zmniejszeniu poziomu korków i tworzeniu przyjaznego otoczenia.

Zgodnie z raportem TomTom Traffic Index 2017, kierowcy w Meksyku (mieście) spędzają nawet 66% czasu w korkach. W londynie ten wynik wynosi 40% a w Barcelonie 31%. W Warszawie czas spędzony w korkach to 37%. Route Monitoring dostępny jest na stronie nowego portalu firmy – Maps APIs Developer Portal.

Źródło: Materiały prasowe