WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

TomTom wypuszcza na rynek nowe produkty

TomTom to jeden z liderów branży produktów do nawigacji, podglądu ruchu drogowego oraz map. Producent ten na targach IFA 2016 ujawnił światu sporo nowego sprzętu, który już wkrótce pojawi się na rynku. Nowości przydadzą się nie tylko sportowcom czy kierowcom, ale też i zwykłym użytkownikom domowym.

TomTom Touch

TomTom_Touch

Opaska Touch to nic innego jak monitor fitness, który umożliwia pomiar tkanki tłuszczowej oraz masy mięśniowej bezpośrednio z nadgarstka. Urządzenie analizuje skład ciała, śledzi kroki, spalone kalorie oraz sen, a także zajmuje się całodzienną kontrola tętna. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat naszego ciała. Korzystając z TomTom Touch można także pozostać w kontakcie z innymi osobami, dzięki otrzymywaniu powiadomień z telefonu. Opaska zintegrowana została również z aplikacją na smartfony – TomTom MySports. Można dzięki niej łatwo sprawdzać swoje statystyki, postępy oraz podzielić się osiągnięciami ze znajomymi.

TomTom Touch jest dostępny w przedsprzedaży już teraz na stronie www.tomtom.com/fitness w cenie 699 zł. Cała seria będzie dostępna w sklepach w październiku.

TomTom Runner 3 i TomTom Spark 3

TomTom_Spark3

Zegarki Runner 3 oraz Spark 3 wyróżniają się wśród konkurencji funkcją Odkrywania Tras. Dzięki niej można łatwo poznawać nowe szlaki i zawsze odnaleźć drogę powrotną, nieważne dokąd się pobiegnie. Możliwe jest przesłanie nieznanych tras do zegarka za pomocą strony MySports. Dodatkowo, za każdym razem podczas poruszania, ślady GPS są wyświetlane na ekranie zegarka, dzięki czemu zawsze można znaleźć drogę powrotną. Połączenie zintegrowanego kompasu oraz informacji GPS daje użytkownikom pewność wyboru właściwej trasy i powrotu do miejsca startu. Po ukończonym biegu można łatwo podzielić się trasami ze znajomymi i zmotywować ich do odkrywania nowych dróg.

Zegarki zostały wprowadzone na rynek z nowymi, eleganckimi, cieńszymi paskami w różnych kolorach, tak aby mogły być noszone na co dzień oraz podczas wykonywania nawet najtrudniejszych ćwiczeń. Runner 3 oraz Spark 3 monitorują liczbę kroków 24/7, a każdy trening biegowy, pływanie, jazda na rowerze oraz ćwiczenia na siłowni mogą być śledzone w dedykowanych trybach sportowych. Najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych aktywności tj. czas, dystans, prędkość, tempo oraz spalone kalorie, są na bieżąco kontrolowane. Korzystając z aplikacji MySports można uzyskać więcej szczegółów dotyczących treningów, wyznaczać cele i obserwować osiągnięcia, tak aby cały czas podtrzymywać motywację.

TomTom_Runner3

Cała seria będzie dostępna w sklepach w październiku. Więcej informacji na stronie: www.tomtom.com/fitness

TomTom Adventurer

TomTom_Adventurer

Adventurer to nowy zegarek outdoorowy z GPS stworzony w celu ulepszenia aktywności fizycznych wykonywanych na zewnątrz. Urządzenie zawiera dedykowane tryby sportowe tj.: wspinaczka, biegi po górach, narciarstwo oraz snowboard. TomTom Adventurer posiada wbudowany monitor pracy serca, barometr, kompas i automatyczne monitorowanie wzniesień dla sportów zimowych. Zawiera również funkcje GPS oraz Odkrywania Tras. 

TomTom Adventurer przenosi technologię sportów zimowych na zupełnie inny poziom, dzięki automatycznemu monitorowaniu wzniesień. Po każdym zjeździe ze stoku użytkownicy mogą zapoznać się z kluczowymi statystykami – prędkością, wysokością czy stopniem nachylenia stoku. Osoby, które biegają lub wspinają się po górach, mogą czuć się pewnie podczas poznawania nowych szlaków, gdyż urządzenie zawiera funkcję odkrywania tras czy wskazuje dane dotyczące wysokości. TomTom Adventurer posiada również funkcję śledzenia aktywności 24/7, każdy trening biegowy, pływanie, jazda na rowerze oraz ćwiczenia na siłowni mogą być monitorowane w dedykowanych trybach sportowych. Dzięki wbudowanemu monitorowi pracy serca można śledzić tętno, a korzystanie z odtwarzacza muzyki umili każdy trening.

TomTom Adventurer będzie dostępny w październiku w cenie 299 euro. Więcej informacji na stronie: www.tomtom.com/outdoor.

TomTom GO z Wi-Fi

TOMTOM_GO5200_FRONT

Oto kolejna generacja nawigacji TomTom, w której dzięki Wi-Fi, aktualizacje uruchamiają się automatycznie bez konieczności podłączania urządzenia do komputera. Niezwykle dokładne, bieżące informacje trafficowe oraz Dożywotnie Usługi są dodatkowym bonusem, użytkownicy nie ponoszą za nie żadnych opłat. Dostępna jest także funkcja rozpoznawania głosu przy użyciu zaawansowanych personalnych asystentów tj. Siri, dzięki którym można łatwo komunikować się z innymi osobami.

Nowe nawigacje TomTom GO umożliwiają odczytywanie wiadomości tekstowych, służą jako zestaw głośnomówiący, są także kompatybilne z personalnymi asystentami tj. Siri, Google Now™, czy Cortana®. Można użyć głosu, żeby rozpocząć wyszukiwanie, odczytywać przychodzące powiadomienia, a także wykonywać i odbierać połączenia korzystając ze sterowania głosowego. Jednak możliwości tego inteligentnego urządzenia jest dużo więcej.

Nowa generacja urządzeń TomTom GO potrafi uczyć się przyzwyczajeń kierowców. Oznacza to, że nawigacja może przewidywać miejsce docelowe, dzięki temu kierowca po prostu wsiada do auta i wyrusza w podróż. Regularne wyjazdy spowodują, że urządzenie automatycznie będzie wyznaczać trasę z uwzględnieniem bieżącej sytuacji na drogach. Dodatkowo, jeśli kierowca będzie zbliżał się do zatoru na trasie, bądź fotoradaru, w urządzeniu TomTom GO zabrzmi alarm, tak aby w odpowiednim czasie kierowca mógł zahamować.

Nowa seria TomTom GO obejmuje cztery, precyzyjnie wykończone modele nawigacji z niezwykle szybkim procesorem typu quad-core. Topowe nawigacje TomTom GO to GO 5200 i 6200, z odpowiednio, 5-calowym i 6-calowym ekranem, oba modele wyposażone są w kartę SIM, aby dostarczać bieżące informacje o ruchu drogowym. Kolejne dwie nawigacje, GO 520 i 620 dostępne są w przystępnych cenach, także w tych dwóch rozmiarach ekranu, zaś aby korzystać z powiadomień o sytuacji na trasie, korkach oraz fotoradarach wymagane jest połączenie urządzeń ze smartfonem.

Nowe nawigacje TomTom GO będą dostępne w październiku w wybranych sklepach oraz na stronie internetowej tomtom.com. Więcej informacji na: https://www.tomtom.com/pl_pl/drive/car/

TomTom VIO

TomTom_VIO

VIO to nawigacja dla skuterów z możliwością połączenia ze smartfonem. Nawigacja jest bardzo funkcjonalna, ale wywołuje również niezwykłe wrażenie wizualne, co sprawia że łatwo jest się przyzwyczaić do korzystania z niej. Urządzenie posiada okrągły, przystosowany do użytkowania w rękawicy, dotykowy ekran, łączy się ze smartfonem dzięki dedykowanej aplikacji. Już nigdy więcej nie będzie trzeba sięgać po telefon w trakcie jazdy.

Nawigacja prowadzi użytkownika do celu za pomocą wskazówek pokazywanych na wodoodpornym wyświetlaczu oraz komend głosowych, odbieranych dzięki zestawowi głośnomówiącemu, który wykorzystuje technologię Bluetooth®. Gdy przychodzi połączenie telefoniczne, kierowca będzie wiedział, kto je wykonuje, dzięki zdjęciu na wyświetlaczu. Użytkownik może rozmawiać przez zestaw głośnomówiący, podczas gdy wskazówki będą nadal wyświetlane na ekranie TomTom VIO.

Urządzenie posiada wbudowany system firmy TomTom, dotyczący ostrzeżeń o fotoradarach. Wyświetlacz zmienia kolor na czerwony, kiedy kierowca przekracza prędkość, zaś kiedy jadzie znowu zgodnie z przepisami, nawigacja wraca do pierwotnej kolorystyki. Oznacza to, że użytkownik otrzymuje informacje o swojej prędkości bez konieczności patrzenia bezpośrednio na ekran.

Zarówno wnętrze urządzenia, jak i jego wygląd zewnętrzny, zostało precyzyjnie zaprojektowane. Dzięki sylikonowemu etui dostępnemu w sześciu różnych kolorach, nawigację można idealnie dopasować do wyglądu skutera. Jest także opcja zmiany koloru mapy, wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji.

TomTom CURFER

TOMTOM_CURFER

CURFER to nowe rozwiązanie pozwalające śledzić wydajność samochodów. Wystarczy podłączyć urządzenie w aucie, a następnie po sparowaniu z telefonem odczytać informacje, tak aby poprawić osiągi pojazdu i zaoszczędzić pieniądze na paliwie. Od monitorowania przeciążeń bocznych, po dane dotyczące efektywności przyspieszania i hamowania, TomTom CURFER pozwala kierowcom osiągnąć perfekcję w ramach grywalizacji z nagrodami i możliwością dzielenia się wynikami w mediach społecznościowych.

TomTom CURFER umożliwia kierowcom oszczędzanie pieniędzy na paliwie, wymianie hamulców oraz opon, gdyż pomaga im prowadzić auta bardziej efektywnie. Dzięki urządzeniu, kierowca może także odnaleźć swój zaparkowany pojazd z poziomu mapy w swoim telefonie.

Inne parametry, które warto monitorować, to np. napięcie akumulatora, temperatura oleju, obciążenie silnika i wiele innych. W przypadku jakichkolwiek problemów, kierowca otrzyma powiadomienie (red alert), co zwiększa jego poczucie komfortu i świadomość, że aplikacja wskaże mu ewentualne nieprawidłowości dotyczące pojazdu.

TomTom CURFER podłącza się do samochodu poprzez gniazdo OBD (On Board Diagnostics), które można znaleźć w większości samochodów wyprodukowanych po roku 2011. Następnie należy sparować urządzenie ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth®, tak aby wszystkie dane mogły być wyświetlone za pomocą aplikacji CURFER.

TomTom CURFER jest dostępny już teraz w przedsprzedaży na stronie internetowej firmy TomTom w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji oraz Holandii.