[Notka sponsorowana]

W drukarkach laserowych do wydruku służą tonery – są to pojemniki wypełnione barwnym proszkiem charakteryzującym się właściwościami magnetycznymi. Naładowany elektrycznie proszek za pomocą mechanizmów drukarki zostaje przekształcony na tekst i obrazy. Tonery do drukarek laserowych wymagają rzadszej wymiany niż tusze do drukarek atramentowych. Co należy wiedzieć o tonerach?

Mechanizm wydruku z tonera

Pojemnik, w którym znajdują się tonery stanowi część mechanizmu drukującego, jest to odrębny element drukarki. Przy zakupie tonera trzeba pamiętać o dostosowaniu go do danego modelu urządzenia, ponieważ toner samsung ml 2165w lub inny dowolny pasuje wielkością i kształtem wyłącznie do niego. Proszek do druku jest rozbijany i mieszany z powietrzem, a w efekcie w odpowiedni sposób zostaje przekazany na wałek magnetyczny. Jest nanoszony w miejsce wskazane informacją o poleceniu wydruku i wiązany z papierem przy pomocy grzałki.

 

Jaka jest wydajność tonerów do drukarek laserowych?

Nowoczesna technologia, czyli drukarki laserowe i tonery do drukarek umożliwiają uzyskanie wydruku, którego rozdzielczość wynosi setki lub sięga kilka tysięcy punktów przypadających na cal. Toner do drukarki laserowej wystarcza na więcej wydruków niż ma to miejsce w przypadku tuszu do drukarki atramentowej. W zależności od określonego modelu drukarki i obrazów, jakie są drukowane jeden toner pozwala na wydrukowanie od tysiąca do kilkudziesięciu tysięcy stron.

 

Zamiennik oryginalnego tuszu – czy warto z niego korzystać?

Aby ograniczyć koszty eksploatacji drukarki, zamiast oryginalnych tonerów można kupować zamienniki. Ich wydajność utrzymuje się na podobnym poziomie, co oryginałów, a jakość wydruku jest równie wysoka. Ceny zamienników warto sprawdzić na stronie Seltrade.pl, gdzie każdy toner do drukarki pochodzi od sprawdzonego producenta. Oryginalne tonery stanowią pewne rozwiązanie, ale w porównaniu z zamiennikami są droższe. Dzięki zamianie można zaoszczędzić nawet 60% pierwotnej kwoty. Cena tonerów do drukarek wiodących marek takich jak HP lub Dell zawsze jest korzystniejsza w przypadku zamienników, dlatego nie warto przepłacać za oryginały. Należy przy tym zwrócić uwagę, że niższa cena nie oznacza gorszej jakości – jakość wydruku nie odbiega wcale od wzorcowego wariantu. W użytku domowym i biurowym różnicy pomiędzy oryginałem i zamiennikiem w ogóle się nie zauważa. Równocześnie drukarka nie jest narażana na uszkodzenie ze względu na wysoką jakość proponowanych tonerów. Warto jednak kupować je w miejscach, które cieszą się dobrą renomą, ponieważ daje to gwarancję, że nie trafimy na produkty wątpliwej klasy. Nawet marki zajmujące się produkcją zamienników mają swoich zwolenników i zdobywają popularność na rynku, co przekłada się na potwierdzenie wysokiej jakości, jaką proponują. Zamienniki można śmiało kupować w sklepach internetowych lub sklepach stacjonarnych zajmujących się sprzedażą sprzętu i akcesoriów komputerowych.

[Notka sponsorowana]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!