WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Tony Hawk’s Pro Skater HD powoli znika ze Steama

Umiarkowanie udany remaster Tony Hawk’s Pro Skater HD zmierza ku ostatecznemu opuszczeniu sklepu Steam, co Activision wykorzystuje nakładając sporą promocję na tytuł, nakłaniając do skorzystania z ostatniej okazji do nabycia go.

Aktualnie gra jest przeceniona o 80%, co daje jej cenę 1,99 euro, którą wielu graczy uzna prawdopodobnie za adekwatną do jakości Tony Hawk’s Pro Skater HD. Przedstawiciele Venture Beat zgłosili się do Activision po oświadczenie w sprawie wycofania ze sprzedaży THPS HD, lecz póki co nie udało się ustalić, co jest jego przyczyną. Spekuluje się, że chodzi o sprawy bliźniaczo podobne do tych, które spowodowały wycofanie ze sprzedaży Alana Wake’a – prawa autorskie do ścieżki dźwiękowej.

Przypomnijmy, że Tony Hawk’s Pro Skater HD zawiera zawartość z pierwszych trzech gier z serii, a premiera remastera odbyła się w roku 2012 na pecetach i konsolach. Niestety, nie towarzyszyło jej wielkie podekscytowanie i nic nie zmieniło się pod tym względem in plus wraz z upływem czasu.

Tony Hawk Pro Skater HD raczył również graczy 20 piosenkami, z których siedem pochodziło z pierwszej odsłony gry, sześć z drugiej, a pozostała siódemka była zupełnie nowa dla franczyzy. Może to właśnie prawa do tych utworów spowodowały, że jeden z ostatnich dowodów na istnienie tej serii zniknie ze Steama.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: steam.com