Umiarkowanie udany remaster Tony Hawk’s Pro Skater HD zmierza ku ostatecznemu opuszczeniu sklepu Steam, co Activision wykorzystuje nakładając sporą promocję na tytuł, nakłaniając do skorzystania z ostatniej okazji do nabycia go.

Aktualnie gra jest przeceniona o 80%, co daje jej cenę 1,99 euro, którą wielu graczy uzna prawdopodobnie za adekwatną do jakości Tony Hawk’s Pro Skater HD. Przedstawiciele Venture Beat zgłosili się do Activision po oświadczenie w sprawie wycofania ze sprzedaży THPS HD, lecz póki co nie udało się ustalić, co jest jego przyczyną. Spekuluje się, że chodzi o sprawy bliźniaczo podobne do tych, które spowodowały wycofanie ze sprzedaży Alana Wake’a – prawa autorskie do ścieżki dźwiękowej.

Przypomnijmy, że Tony Hawk’s Pro Skater HD zawiera zawartość z pierwszych trzech gier z serii, a premiera remastera odbyła się w roku 2012 na pecetach i konsolach. Niestety, nie towarzyszyło jej wielkie podekscytowanie i nic nie zmieniło się pod tym względem in plus wraz z upływem czasu.

Tony Hawk Pro Skater HD raczył również graczy 20 piosenkami, z których siedem pochodziło z pierwszej odsłony gry, sześć z drugiej, a pozostała siódemka była zupełnie nowa dla franczyzy. Może to właśnie prawa do tych utworów spowodowały, że jeden z ostatnich dowodów na istnienie tej serii zniknie ze Steama.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: steam.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej