WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Torchlight Frontiers pierwszy gameplay z Gamescom 2018

Pogłoski na temat nowego Torchlighta docierały do nas na długo przed jego oficjalną zapowiedzią na Gamescom 2018. Na szczęście zamiast błahych materiałów oraz cinematiców na temat odsłony Torchlight Frontiers, studio zdecydowało się na oddanie w ręce obecnych na targach w Kolonii grywalne demo.

Rozgrywkę z niego był w stanie nagrać YouTuber o nicku Havian, który na swoim kanale opublikował 13-minutowy gameplay. To przedstawia jedno miasto oraz jego okolicę z cyklem doby. Pozwoliło to twórcom na dodanie świetnej funkcji, a mianowicie uzależnienia występowania potworów, a nawet surowców w dniu i nocy. Ponadto lokacje, które po prostu wyglądają inaczej w nowym świetle, są po prostu ciekawsze w dłuższej perspektywie. Właśnie! Studio Echtra Games właśnie z tą myślą zabrało się do tworzenia Torchlight Frontiers.

Jest to oczywiście następca dwóch odsłon serii Torchlight – „jedynki” oraz „dwójki”, ale tym razem postawiono na znacznie bardziej rozbudowany end-game. Torchlight Frontiers będzie bowiem oferował charakterystyczne dla MMO dodatki jak np. specjalne wydarzenia i zapewne masę miejsc do grindowania przedmiotów. Gra ma zostać wydana w następnym roku na PC, Xbox One oraz PlayStation 4, a sami twórcy piszą o niej tak:

Torchlight Frontiers łączy esensję serii Torchlight ze wspólnym, trwałym i dynamicznie generowanym światem. W prawdziwym stylu Torchlight gracze będą współpracować z przyjaciółmi i oddanymi zwierzakami, aby rąbać i siec swoją drogę przez  żywy świat, odkrywać starożytne ruiny zaginionych cywilizacji i lochy pełne bogactw i niebezpiecznych stworzeń.

Cyberpunk 2077 gameplay ujawniony! Pierwsze wrażenia

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Echtra Games