Toshiba zapowiedziała nową generację profesjonalnych dysków SSD zaprojektowanych do użytku w serwerach e-mail, bazach danych i serwerach plików “wirtualizowanych”, jako główne urządzenie przechowywania danych w środowiskach odczytywania, zapisywania i mieszanych.

Nowa linia nazywana jest PX04S i posiada tryby pracy: trwałości wysokiej, trwałości średniej, „value”, a także do pracy w warunkach wymagających intensywnego odczytywania, zoptymalizowane pod kątem różnych aplikacji i obciążeń roboczych.

Urządzenia z linii PX03S wyposażone są w dwuportowy interfejs SAS 12Gbps i dla długotrwałego, losowego odczytywania 4K osiąga wyniki do 270K – najwyższe wśród 2.5-calowych SAS SSD. Osiągi przy zapisywaniu również uległy poprawie – dysk może osiągnąć tutaj nawet 125K. To również pierwszy 12Gbps SAS SSD Toshiby zdolny dostarczyć 3.84 TB pojemności operacyjnej.

Toshiba-Enterprise-SSD-2-800x567

Modele PX04SHB to dyski wysokie trwałości nastawione na środowiska pracy o dużej intensywności zapisu – centra wirtualizowanych danych, systemy analizujące duże ilości danych, komputery o wysokiej wydajności wymagające najlepszych osiągów eSSD – zwłaszcza niezawodności i trwałości. PX04SHB pozwala na 25 pełnych zapisów w ciągu dnia (DPWD) ze stuprocentowo losowym obciążeniem roboczym – dostępne są pojemności od 200GB do 1.6TB.

PX04SMB to dyski średniej trwałości zoptymalizowane pod kątem mieszanego użytku w wymagających maksymalnej niezawodności środowiskach wielkoskalowych i wirtualizowanych. Dyski te pozwalają na wysoki poziom przewidywalnej pracy systemów i aplikacji. Wspierają 10DWPD i oferują pojemność do 3.2 TB

PX04SVB to modele zorientowane pod kątem „wartości” i zostały stworzone pod kątem serwerów zmagających się z dużą intensywnością odczytywania, oraz przechowywania informacji w środowiskach wymagających zbalansowania pomiędzy niezawodnością, pojemnością i trwałością. Zdolne są do trzech DWPD i mogą przyjąć nawet 3.84 TB – nadają się więc do serwerów web i strumieniowania.

Do zastosowań o wysokiej intensywności odczytywania, wymagających jednego DWPD lub mniej, przeznaczono modele PX04SRB – stworzone są do profesjonalnych i sieciowych obciążeń roboczych, takich jak video on demand (VOD) i magazynowania danych. Modele PX04SRB dostępne są w wariantach oferujących pojemność do 3.84TB.

Nowe dyski zostaną zaprezentowane w przyszłym tygodniu na Flash Memory Summit w San Jose.

[źródło i grafika: eteknix.com]