Nikt nie przepada za plątaniną kabli. Kable plączą się o siebie nawzajem i coraz trudniej je rozdzielić. Splątane kable tracą też sporo ze swojej długości i potrafią zbierać całkiem pokaźne ilości kurzu – także dzięki temu, że trudno taką plątaninę czymś przetrzeć. Im więcej w domu urządzeń mobilnych, jak smartfony czy tablety od których jesteśmy coraz bardziej uzależnieni, tym więcej kabli. A gdyby tak użyć ładowarki w formie stacji dokującej mieszczącej kilka urządzeń? Z jednym kablem i kilkoma slotami na urządzenia? Takim właśnie urządzeniem jest Foaster – ładowarka, która wygląda jak toster.

toster2

Niestety ładowarka nie oferuje podstawowej funkcjonalności tostera – nie opieka chleba. Za to w dwa otwory na górze urządzenia zamiast kromek można włożyć smartfony. Powinny się w nich zmieścić typowe urządzenia z ekranem o przekątnej do 5 cali. Jeżeli natomiast potrzebujemy większej ilości gniazd, lub chcemy naładować większe urządzenia, naciskamy na niebieską dźwignię i voila, Foaster się otwiera, ukazując nam dwa dodatkowe łącza, za pomocą których naładować możemy większe telefony czy pełnoprawne tablety.

Każdy z portów może zawierać złącze microUSB, Lightning lub stary Apple’owski dock connector. Zmiana obsługiwanego standardu wymaga ręcznej wymiany końcówki (proces można obejrzeć na filmie poniżej). Foaster z jednej strony wydaje się ciekawym pomysłem, jednak z drugiej nie wyobrażam sobie, żeby cała rodzina miała ładować swoje telefony w jednym pomieszczeniu. Co innego, jeżeli ktoś w zaciszu własnego pokoju musi pilnie naładować swoje dwa smartfony i tablet.

Urządzenie jeszcze nie jest dostępne i nie wiadomo dokładnie  kiedy będzie. Na stronie internetowej projektu można zapisać się do newslettera – to chyba pewniejszy sposób na zdobycie tej informacji niż oczekiwanie na nią w głównych wydaniach serwisów informacyjnych. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy twoje urządzenie urządzenie będzie pasowało do Foastera, poniżej prezentujemy listę przetestowanych dotychczas przez producenta modeli.

compatible

Y – pasuje, N – nie pasuje, Not Compatible – jeszcze bardziej nie pasuje

[źródło i zdjęcia: gizmodo.com]