Młodzi naukowcy z Wielkiej Brytanii przeprowadzili testy wodorowych ogniw paliwowych w przedmiotach, które nas otaczają. Odbyło się to w ramach projektu Hydrogen Hack oraz było wspierane przez firmę Toyota.

Projekt ten w głównej mierze został zorganizowany przez Arcola Energy. Jest to firma, która zajmuje się rozwojem ogniw paliwowych oraz wykorzystaniem wodoru. Celem całości było zachęcenie, w szczególności młodych ludzi do zainteresowania się tematem odnawialnych źródeł energii. W tegorocznej akcji wzięło udział około 100 młodych naukowców w wieku od 8 do 18 lat. Mieli oni za zdanie wykorzystać Raspberry Pi oraz Arduino i dzięki nim znaleźć zastosowanie dla ogniw paliwowych w gadżetach, zabawkach czy urządzeniach domowych. Akcja odbywała się w 10 miastach a finał miał miejsce 26 sierpnia na Uniwersystecie Ravensbourne.

Toyota była partnerem projektu i pokazywała w każdym z miast możliwość wykorzystania ogniw paliwowych na przykładzie samochodu wodorowego Mirai. Jest to średniej wielkości sedan, który swoją premierę miał w grudniu 2014 roku. Auto tankowane jest tak samo jak zwykłe samochody a 3 minuty tankowania wystarczą aby przebyć drogę od 550 do 750 km.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej