Samochodowa technologia od dłuższego czasu rozwija się pod dużym szyldem z napisem „ekologia”. Toyota również wpasowuje się w ten trend.

Swoje podejście firma ujawniła właśnie podczas Tokyo Motor show, gdzie zaprezentowano samochodowe szkice koncepcyjne, z których jeden jest raczej klasyczny, a drugi z kolei futurystyczny. Zacznijmy od S-FR, przypominającego współczesne samochody. Model ten być może wkrótce wyjedzie na ulice europejskich miast.

Unknown-6-copy

Drugi obrazek prezentuje raczej „oldskulowe” podejście ukrywające się pod nazwą Kikai, z licznymi inspiracjami z klasycznych, amerykańskich hot-rodów: męskie kształty, silnik na wierzchu, dwa miejsca siedzące.

3

Najciekawszy jest jednak trzeci, futurystyczny koncept, zwany FCV Plus, który zachwyca nie tylko wyjątkowym wyglądem, ale i technologią wprawiającą go w ruch. Mowa tu bowiem o napędzaniu wodorem, z którego energia trafiałaby do czterech oddzielnych silników elektrycznych, usytuowanych w każdym z kół. Oznacza to, że po odliczeniu zbiornika paliwa i ogniw cała reszta powierzchni jest przeznaczona dla pasażerów. 

car

[źródło i grafiki: eteknix.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej