WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Toyota Prius już nigdy nie będzie Wam się kojarzyła z nieporadnością

Toyota Prius nie należy do najbardziej pożądanych i majestatycznych pojazdów świata, a jednak to ją wybrano do procesu przemiany w samochód wyścigowy. Efekt jest bardzo imponujący.

Mimo tego, że Priusa raczej nie kojarzymy z torami wyścigowymi, japońska firma APR Racing postanowiła wbrew wszystkiemu uczynić elektryczną Toyotę demonem prędkości. Podczas prezentacji na Tokyo Auto Salon ukazał się oparty o nową, pochodzącą z czwartej generacji Toyotę Prius, model GT300. Nie jest to jednak zwykła przeróbka czy hybryda.

000-7-4-970x647-c

Tak jak w przypadku innych samochodów należących do rodziny Super GT, Prius został zmodyfikowany od podstaw. Znalazło się miejsce dla silnika V6 o pojemności 3,5 litra zamiast standardowego 1,6 litrowego, czterocylindrowego modelu. Prius GT300 wciąż jednakże pozostaje wierny swoim korzeniom i jest pełnoprawną hybrydą, ze wsparciem energii elektrycznej.

Nie muszę nawet nadmieniać, że zmienił się wygląd zewnętrzny, bo widzi to chyba każda osoba, której zdarzyło się wcześniej ujrzeć zwykłą wersję Priusa. W oczy rzuca się znacznie niższe podwozie, szersze boki oraz dodatkowe spoilery, listwy i tym podobne.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy Prius porzucił swój grzeczny wizerunek i stał się samochodem wyścigowym – istnieje również wersja GT oparta o stary model Priusa trzeciej generacji.

[źródło i grafika: leftlanenews.com]