WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Trackpad umożliwiający sterowanie urządzeniami kciukiem

Owinięty wokół kciuka wygląda jak plaster, choć jego zastosowanie jest zgoła odmienne. Ten mały trackpad pozwoli nam utrzymać kontrolę nad urządzeniem, gdy nasze ręce będą zajęte.

Absolwenci MIT – Cindy Hsin-Liu Kao oraz Artem Dementyev pracują nad małym trackpadem, który mieści się na paznokciu od kciuka, dzięki czemu – przykłądowo – podczas gotowania będziemy mogli na naszym smartfonie spokojnie przewijać stronę z receptą na obiad. Sam wynalazek nazywa się NailO i inspirowany jest kolorowymi naklejkami na paznokcie, które obecnie są bardzo popularne w Azji, np w Tajwanie, kraju, z którego pochodzi Kao. Póki co gotowy już jest prototyp, z wymienialnymi membranami na górze, dzięki czemu możemy zmieniać wzory w zależności od naszego widzimisię.

Oczywiście twórcy na prototypie nie zaprzestaną i zamierzają udoskonalać swój projekt. Para byłych studentów znalazła już dostawcę, który dostarczy do ich gadżetu specjalne baterie o szerokości pół milimetra. Poza tym szukają również specjalnego chipu, który posłuży równocześnie za mikrochip, radio oraz czujnik pojemnościowy. Wszystkie te elementy są potrzebne do tego, by NailO działał jak należy, a przynajmniej lepiej niż obecnie.

źródło: newsoffice.mit.edu