Owinięty wokół kciuka wygląda jak plaster, choć jego zastosowanie jest zgoła odmienne. Ten mały trackpad pozwoli nam utrzymać kontrolę nad urządzeniem, gdy nasze ręce będą zajęte.

Absolwenci MIT – Cindy Hsin-Liu Kao oraz Artem Dementyev pracują nad małym trackpadem, który mieści się na paznokciu od kciuka, dzięki czemu – przykłądowo – podczas gotowania będziemy mogli na naszym smartfonie spokojnie przewijać stronę z receptą na obiad. Sam wynalazek nazywa się NailO i inspirowany jest kolorowymi naklejkami na paznokcie, które obecnie są bardzo popularne w Azji, np w Tajwanie, kraju, z którego pochodzi Kao. Póki co gotowy już jest prototyp, z wymienialnymi membranami na górze, dzięki czemu możemy zmieniać wzory w zależności od naszego widzimisię.

Oczywiście twórcy na prototypie nie zaprzestaną i zamierzają udoskonalać swój projekt. Para byłych studentów znalazła już dostawcę, który dostarczy do ich gadżetu specjalne baterie o szerokości pół milimetra. Poza tym szukają również specjalnego chipu, który posłuży równocześnie za mikrochip, radio oraz czujnik pojemnościowy. Wszystkie te elementy są potrzebne do tego, by NailO działał jak należy, a przynajmniej lepiej niż obecnie.

źródło: newsoffice.mit.edu

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej