W sieci pojawił się nowy trailer fanowskiego filmu w uniwersum Wiedźmina wraz z kolejnymi informacjami na temat produkcji oraz daty premiery.

Z pewnością nie zadowoli Was fakt, że niezależny projekt „Pół Wieku Poezji Później” zaliczył kilkumiesięczną obsuwę. Powodem jest jego przemianowanie z produkcji krótkometrażowej na średniometrażową, co zaowocuje około 55 minutami seansu. To całkiem sporo, o ile twórcy nie uraczą na outrem w postaci ściany napisów. Niestety przekonamy się o tym dopiero 21 czerwca 2018 roku w serwisie YouTube, a nie w przyszłym miesiącu, jak głosiły pierwotne założenia.

Film jest dziełem non-profit, ale nie przeszkodziło to na pozyskanie znanej obsady. W Jaskra ponownie wcieli się Zbigniew Zamachowski, Magdalena Różańska wystąpi w skórze Triss Merigold, a Mariusz Drężek wcieli się w role głównego bohatera — Lamberta. Produkcją zajmuje się grupa filmowa Bez Klapsa Productions oraz firma SC Projects. Co ciekawe wykonawcy nie musieli wykupować praw autorskich, pod warunkiem, że będzie to projekt niekomercyjny i nie przyniesie bezpośredniego zysku twórcom.

Jak sam tytuł wskazuje, fabuła „Pół Wieku Poezji Później” będzie rozgrywać się pięćdziesiąt po zakończeniu sagi Sapkowskiego. Właśnie wtedy pradawne siedliszcze wiedźminów zostało zaatakowane, a młoda renegatka uciekła ze szkoły czarodziejek po domniemanym odnalezieniu księgi maga Alzura. W pościg za nią ruszyła Triss Merigold, która w jednej z temerskich karczm spotkała barda Jaskra oraz Lamberta – ostatniego wiedźmina.

Na premierę będziemy musieli trochę poczekać, dlatego podrzucam Wam inny niezależny film prosto od naszych zachodnich sąsiadów:

Źródło: youtube.plfilmweb.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!