WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Trend Micro i FBI doprowadzili do skazania w procesie dotyczącym Scan4You

Scan4You to usługa typu CAV (Counter Antyvirus), która pozwala na ominięcie programów antywirusowych. Firma Trend Micro wraz z FBI przez ponad trzy lata pracowali nad złapaniem i skazaniem osób odpowiadających za tą usługę.

Ruslans Bondars został uznany za winnego, a Jurijs Martisevs przyznał się do winy w marcu 2018 roku. Jest to duży sukces, który nie byłby możliwy bez takiej współpracy. Scan4You był dużym zagrożeniem, bowiem pozwalał on na sprawdzenie, czy ich szkodliwe oprogramowanie zostanie wykryte przez ponad 30 antywirusów. Dzięki temu ataki z wykorzystaniem tak sprawdzonego kodu okazywało się znacznie skuteczniejsze. Ed Cabrera, dyrektor ds. cyberbezpieczeństwa w firmie Trend Micro, mówi:

Jako jeden z głównych uczestników walki z cyberprzestępczością oraz członek globalnej społeczności Trend Micro zawsze dumnie wspiera organy ścigania na całym świecie. W tym przypadku nasza globalna sieć analizy zagrożeń oraz zespół badaczy stanowiły nieocenioną pomoc dla FBI, którego cała uwaga była skupiona na cyberprzestępcach używających usługi CAV. Był to dla nich duży cios. Unieszkodliwiliśmy wiele działań cyberprzestępców i pokazaliśmy, że mają one swoje konsekwencje. Idziemy ramię w ramię z organami ścigania w tej walce o bezpieczniejszy świat ery Internetu.

Więcej o tej historii dowiecie się pod tym linkiem. Poznacie tam też, w jaki sposób przeprowadzona była wspólna operacja i jakie technologie zostały wykorzystane.

Źródło: Materiały prasowe