WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Trend Micro przedstawia narzędzie AI do wykrywania oszustw w emailach

Firma Trend Micro przedstawiła niedawno nową technologię, które ma chronić przed atakami na pocztę elektroniczną. To rozwiązanie wykorzystuje sztuczną inteligencję co jest wyjątkowe na skalę światową.

Michael Osterman z Osterman Research mówi:

Pierwszy raz widzę w naszej branży narzędzie analizujące styl pisania. To bardzo ciekawe zastosowanie sztucznej inteligencji do podstawowej ochrony przed atakami przeprowadzanymi za pomocą poczty elektronicznej, które dzisiaj przynoszą najpoważniejsze straty finansowe.

Nowe rozwiązanie nazywa się Trend Micro Writing Style DNA i wykorzystuje ono AI do stworzenia wzorca stylu pisania użytkownika, który obejmuje ponad 7000 cech. Po wykryciu próby sfałszowania wiadomości, jest ona porównywana z modelem opracowanym przez sztuczną inteligencję. Eva Chen, dyrektor generalny Trend Micro, mówi:

Zagrożenia przyszłości powodują, że potrzebne są zabezpieczenia oparte na sztucznej inteligencji, systemach eksperckich i uczeniu maszynowym. Cieszymy się, że w tym obszarze nasza firma znowu jest pierwsza w branży.

Ta nowa funkcja to doskonałe uzupełnienie naszych dotychczasowych rozwiązań do ochrony poczty e-mail, podobnie jak nasza nowa bezpłatna usługa symulacji phishingu. Ponieważ mamy do czynienia z coraz bardziej wyrafinowanymi oszustwami e-mail, które powodują coraz większe szkody, firmy potrzebują wielowarstwowej ochrony.

Technologia ta zostanie udostępniona w czerwcu 2018 roku w ramach Clud App Security (CAS) for Microsoft Office 365 i ScanMail for Microsoft Exchange (SMEX). Testy beta dla obu aplikacji już się rozpoczęły.

Źródło: Materiały prasowe