Firma ogłosiła dziś w jednym z wpisów na Twitterze, że Resident Evil, Resident Evil Zero i Resident Evil 4 zawitają na platformę Nintendo. Nie podano wprawdzie dokładnych dat, ale możemy być pewni, że zadebiutują w 2019 roku.

Na ten moment studio ujawniło tylko tyle, że wspomniane trzy odsłony Resident Evil zmierzają na Nintendo Switch. Więcej informacji ma wpaść do nas w niedalekiej przyszłości, więc dziś skupmy się może na poszczególnych odsłonach. Zacznijmy rzecz jasna od pierwszej odsłony, czyli „Resident Evil” z 1996, która zdefiniowała gatunek survival horror w grach wideo. Nic dziwnego, że od pierwszego wydania został dwukrotnie zmodyfikowany i przeniesiony na wiele różnych platform. W 2002 roku zawitał na Nintendo GameCube, a w 2015 roku na nieco bardziej znane nam platformy, bo Xbox One, PS4 i PC.


Resident Evil 4 jest również znany ze swoich licznych reedycji, które zostały przeniesione na ponad siedem różnych platform w ciągu kilku generacji konsoli. Ponownie nie jest to wielkim zaskoczeniem, ponieważ i ta odsłona nakreśliła nową drogę rozwoju trzecioosobowych gier akcji w konwencji horroru. Możemy więc być zdziwieni obecnością w tym zacnym trio Resident Evil Zero z 2002 roku. Był to zwyczajny prequel do tego oryginalnego Resident Evil, który został zremasterowany w 2016 roku. Nie uzyskał jednak tak wielu pochwał, jak poprzednicy. Zapewne dlatego, że tamtejsza rozgrywka RE0 nawiązała do klasycznej formuły survival horror. Sprowadzało się to więc do odrobinę przestarzałego i powolnego formatu.

Jednak obecnie Capcom zajmuje się remake Resident Evil 2, więc kolejne trzy porty na Switcha są raczej odległe. Nie spodziewałbym się ich więc w pierwsze połowie 2019 roku.

Czytaj też: Zobacz co ukrywa przed nami kamera w Resident Evil

Źródło: Engadget

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!