WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Trzydzieści minut z Mount & Blade 2: Bannerlord

Następca pierwszego Mount & Blade nie ma przed sobą prostej ścieżki na rynek. Jego produkcja trwa już od kilku ładnych lat, a nadal nie znamy oficjalnej daty premiery. Teraz jednak możemy udać się w podróż na całe trzydzieści minut z Mount & Blade 2: Bannerlord.

To oczywiście kontynuacja odsłony sprzed całych dziesięciu lat, która zapisała się w pamięci wielu graczy, jako godny polecenia tytuł. Nic w tym dziwnego, bowiem Mount & Blade oferował nie tylko wielkie i całkiem interesujące bitwy, ale również system zarządzania swoim wojskiem, podróże z zrzutu izometrycznego, a nawet rozbudowany system komputerów, które wiodły swoje średniowieczne życie w roli hrabiów i władców poszczególnych królestw. Do tej pory produkcja zdążyła się jednak zestarzeć… co tyczy się również zastosowanych tam algorytmów i mechanik. Nowoczesność z starym dobrym pomysłem na grę połączy jednak Mount & Blade 2: Bannerlord, które otrzymało nowy gameplay:

Nie jest on wprawdzie oficjalny, ale przedstawia stan gry na dzień targów Gamescom, jak twierdzi twórca kanału Asian Kung-Fu Generation. Ten miał możliwość zagrania nagrania około 26 minut zabawy, które ukazują praktycznie wszystkie elementy Mount & Blade 2: Bannerlord. Mamy więc sekwencje bitewne, nabór żołnierzy do ekipy, dialogi, przechadzki po zamkach, grodach i wioskach oraz rzut oka na rozwój postaci. Na premierę przyjdzie nam poczekać… nie wiadomo ile, ale produkcja od TaleWorlds zawitała już dawno w sklepie Steam.

Valve brnie w sprzątanie sklepu Steam

Źródło: YouTube
Zdjęcia: YouTube