WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Turniej PUBGa podczas IEM 2018 w Katowicach

Playerunknown’s Battlegrounds pobija rekord za rekordem, gromadząc wokół siebie coraz większe grono fanów. Nic dziwnego, ze ESL zdecydował się na zorganizowanie oficjalnego turnieju podczas imprezy IEM 2018 w Katowicach.

PUBG Invitational Katowice odbędzie się w dniach 24-25 lutego, czyli w pierwszym zaplanowanym tygodniu zaraz obok DOTA 2. Zacięta walka w spodku rozegra się pomiędzy szesnastoma drużynami. Dziewięć z nich zostanie oficjalnie zaproszona przez organizatorów (po trzy z Ameryki Północnej, Azji oraz Europy), a pozostałe siedem wyłoni seria meczy kwalifikacyjnych z udziałem 512 zespołów. Te odbędą się 20 i 21 stycznia w ramach usługi ESL Play.

Pełna pula nagród sięgnie 50 tysięcy dolarów, co w porównaniu do CS:GO, czy StarCrafta 2 nie jest czymś wielkim, ale patrząc na ”młody wiek” PUBGa nie mogliśmy się spodziewać cudów. Ponadto tegoroczna odsłona rozgrywek IEM w Katowicach będzie jako pierwsza, gościć dzieło studia Bluehole odkąd to opuściło fazę Early Access. Tradycyjnie turniej można obejrzeć za darmo, ale będzie się to równać z kilkugodzinnymi kolejkami, ale można je ominąć, kupując odpowiedni bilet.

Źródło: youtube.com