WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

W turnieju dla państw Grupy Wyszehradzkiej pula nagród wynosi milion euro

Nadszedł czas na pierwsze zawody esportowe stworzone z myślą dla członków Grupy Wyszehradzkiej. Turniej będzie nazywał się V4 Future Sports Festival i zmierzą się w nim zawodnicy z Polski, Węgier, Czech i Słowacji.

Turniej będzie odbywał się w grach takich jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 18 i Clash Royale. Organizatorem jest Egymillióan a magyar esportért Egyesület we współrpacy z Hungarian Digital Welfare Programme. ESL Polska będzie odpowiedzialne za przeprowadzenie kwalifikacji online. Balázs Biró, przewodniczący Egymillióan a magyar esportért Egyesület, mówi:

V4 Future Sports Festival będzie nie tylko pierwszym centrum esportowej społeczności na Węgrzech i w centralnej oraz zachodniej części Europy, ale także pozwoli ambitnym esprtowcom na dalszy rozwój.

Ważna jest łączna pula nagród, która wyniesie aż 1 milion euro (500 000 w CS:GO, 300 000  w LoLu i po 100 000 w FIfie i Clash Royal). FInały odbędą się w dniach od 23 do 25 marca 2018 roku w Budapeszcie. Tamás Deutsch, który jest jedną z osób odpowiedzialnych za Digital Welfare Programme, komentuje:

Esport w naszym kraju, podobnie jak na całym świecie, rozwija się w bardzo szybkim tempie . W przypadku Digital Welfare Programme 2.0 (DJP 2.0) bazujemy na sukcesach, tradycjach i zasobach intelektualnych sportów tradycyjnych, jak i innowacji. Z jednej strony rozmawiamy o stosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w węgierskim sporcie, a z drugiej zależy nam na rozwoju powstających w naszym kraju rozwiązań i aplikacji, by te mogły być wykorzystywane również poza granicami Węgier.

Źródło: Materiały prasowe