WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wszystko, co wiemy o nadchodzącym sezonie „Miasteczka Twin Peaks”

Jak mówi stare przysłowie, pod słońcem nie ma nic nowego. Ponad 25 lat po emisji dezorientującego finału „Miasteczka Twin Peaks”, serial trafi z powrotem na ekrany, na kanale Showtime. „Miasteczko Twin Peaks” jest najnowszym serialem z ostatniej fali odświeżen serii TV, która obecnie obejmuje wszystko, od „Pełnej chaty” do „Z archiwum X”. Ale dla fanów, którzy spędzili lata, rozważając kwestie, które pozornie pozostały niewyjaśnione po anulowaniu serialu, „Miasteczko Twin Peaks” może być najbardziej ekscytującym odświeżeniem z nich wszystkich.

Nowy sezon ma premierę w niedzielę, 21 maja. Czego dokładnie widzowie mogą oczekiwać od nowych odcinków? Chociaż twórcy serialu zachowywali się wymijająco – w końcu David Lynch prowadzi przedsięwzięcie – kilka rzeczy jednak wyciekło. Oto wszystko, co wiemy do tej pory.

Ekipa znowu razem

„Miasteczko Twin Peaks” było jednym z pierwszych przykładów show napędzanego autorsko w telewizji, a wiele z jego charakterystycznego stylu pochodzi od dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za nie: scenarzysty Marka Frosta i reżysera Davida Lyncha, którzy czuwają również nad wznowieniem. Według Frosta pomysł pojawił się, gdy mieli lunch, zastanawiając się, jak „Miasteczko Twin Peaks” położyło podwaliny pod obecną telewizję. Lynch i Frost rzucili wskazówki na Twitterze w październiku 2014 roku, że reaktywacja była nieuchronna.

Fani dzieł Lyncha powinni być szczególnie zachwyceni; ostatnim filmem fabularnym reżysera był „Inland Empire” z 2006 roku.

Ponadto, większość obsady z oryginalnego serialu powróci do nowego sezonu. Jednym z pierwszych członków obsady, który ogłosił swój powrót – i chyba najważniejszym – jest Kyle MacLachlan, który grał agenta specjalnego Dale’a Coopera. MacLachlan ogłosił swoje zaangażowanie na Twitterze, z mrugnięciem i ukłonem w stronę uwielbienia tej postaci do kawy.

Showtime od tego czasu wydało pełną listę obsady do nowego sezonu, potwierdzając, że większość aktorów wróci. Wśród nich są Sheryl Lee, która grała zamordowaną królową balu Laurę Palmer, Ray Wise, który grał ojca Laury Lelanda, Sherilyn Fenn jako Audrey Horne oraz Dana Ashbrook, który grał byłego chłopaka Laury, Bobby’ego Briggsa.

Zauważalny jest brak Lary Flynn Boyle, która grała najlepszą przyjaciółkę Laury, Donnę Hayward oraz Michaela Ontkeana, który grał szeryfa Harry’ego S. Trumana. Inne ważne pominięcie postaci? Heather Graham, która grała sympatię Coopera, Annie Blackburn, w drugim sezonie.

Prawie tak samo ekscytujące, jak powracający członkowie obsady, są nowe postaci, w tym kilka wielkich nazwisk i częstych współpracowników Lyncha. Naomi Watts, która zagrała w uznanym filmie Lyncha, „Mulholland Drive”, jest jednym z najbardziej znaczących dodatków. Inna znana z dzieł Lyncha aktorka, która pojawi się w „Miasteczku Twin Peaks” to Laura Dern, która pojawiła się w jego filmach: „Blue Velvet”, „Dzikość serca” czy „Inland Empire”. Inni przybysze to Michael Cera, Ernie Hudson, Ashley Judd i Brett Gelman.

Co ciekawe, w obsadzie znalazło się również miejsce dla muzyków: Trenta Reznora z Nine Inch Nails, Eddiego Veddera z Pearl Jam i wokalistów Sharon Van Etten i Sky Ferreira. Niestety, nie było jeszcze żadnych wskazówek, jakiego rodzaju role zostaną im przydzielone.

Mówiąc o muzyce, kompozytor Angelo Badalamenti, który skomponował muzykę do oryginalnej serii, oprawi również muzycznie nowe epizody. We wrześniu Showtime opublikowała zwiastun, w którym m.in. Badalamenti gra motyw Laury Palmer, mroczny, syntezatorowy i ciężki, często używany w przeciągu oryginalnego serialu.

https://www.youtube.com/watch?v=-kdgYzPIugg

O co się tak naprawdę rozchodzi?

Bez niespodzianki, jest to największa tajemnica. Jedyną rzeczą, jaką potwierdzili Frost i Lynch, jest to, że zostanie on wyemitowany około 25 lat po emisji oryginalnych odcinków, który ma sens jako, skoro obsada się postarzała od tamtej pory. Frost powiedział, że nowe odcinki będą kontynuować otwarte historie pozostają, a upływ czasu będzie ważny. Zapaleni widzowie mogą pamiętać, że w finale sezonu 2 ważna postać powiedziała agentowi Cooperowi, że zobaczy ją jeszcze raz w ciągu 25 lat. Czy twórcy zaplanowali tę całą historię w 1991 – nie wiadomo. Równie dobrze może to być przypadek.

Showtime pokazało kilka nagrań, które dają przedsmak klimatu serialu, ale niekoniecznie fabuły. Krótki klip pokazuje człowieka mówiącego o znaczeniu miejsc, przed odsłonięciem kultowego znaku Twin Peaks.

Kolejny klip promocyjny przedstawia kilku członków obsady, mówiących o doświadczeniu zjednoczenia oraz czego mogą oczekiwać widzowie. Nie oferują wiele więcej niż frazesy, ale Miguel Ferrer twierdzi, że jest to wielka historia, gdzie zdarzają się wielkie rzeczy.

Jak wiele odcinków dostaniemy? No i kiedy premiera?

Showtime odnosi się do nowego sezonu „Miasteczka Twin Peaks” jako do „limitowanej serii”, ale co to „ograniczenie” oznacza? Już w październiku 2014 roku, gdy ogłoszono wznowienie, Variety poinformował, że twórcy planowali dziewięć odcinków. Ostatnio jednak kilku członków obsady zasugerowało, że będzie ich 18. Tak podobno powiedział Wise, cytując Bena Traversa z Indiewire.

Dyrektor wykonawczy Showtime, David Nevins, stwierdził, że sezon rozpocznie się od dwugodzinnej premiery 21 maja. Nevins zasugerował również, że serial może nie podążać tradycyjną ścieżką emisji jednego odcinka tygodniowo, jak wynika z prezentacji przedstawionej na Krytyków Television Critics Association. Potwierdził również, że nowy sezon będzie składał się z 18 godzinnych odcinków.

Czy nowy sezon będzie pierwszym z wielu? Przemawiając na TCA, Nevins powiedział, że sezon ma być „zamkniętym, jednorazowym wydarzeniem.” Po odczekaniu ponad dwie dekady, fani będą się cieszyć ze wszystkiego, co mogą dostać.

Źródło: digitaltrends.com