WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Twitch pomoże początkowym streamerom

Wieczna gamingowa chwała, otwarte drzwi do fenomenalnych współprac oraz zarabianie graniem. Co tu dużo mówić, kto nie chciałby zostać w dzisiejszych czasach popularnym streamerem? Nie należy to jednak do najprostszych osiągnięć, więc teraz Twitch pomoże początkowym streamerom i tym, którym trudno zgromadzić szeroką widownię.

Ogłoszenie nowych funkcji platformy odbyło się wczoraj podczas targów TwitchCon. Kilka z nich dotyczyło właśnie samego rozwoju streamerów, którzy teraz otrzymają więcej możliwości na wchodzenie w interakcję ze swoimi widzami. Zdecydowanie najciekawszą nowością jest możliwość stworzenia kooperacji na żywo z maksymalnie czterema streamerami. Działanie tego trybu możecie obejrzeć poniżej, ale nie ma tu specjalnej filozofii. Ot cztery połączone transmisje z naciskiem na priorytet dla jednej z uwzględnieniem odseparowanych okienek chatów. Ta opcja pojawi się jeszcze w tym roku… ale dla ograniczonego grona streamerów. Jej pełnoprawna data premiery nie została jeszcze ujawniona.

Drugą nowością jest stworzenie skrótu z najciekawszych zagrań w ramach Highlight Editor, które pojawi się na platformie gdzieś w styczniu 2019 roku. Wkrótce twórcy otrzymają również możliwość nagradzania tych najwierniejszych fanów stoma odznakami VIP zdobywanymi automatycznie podczas rozwoju kanału. Poszczególnym widzom będzie można nawet przypinać rolę, a moderatorzy otrzymają znacznie bardziej rozbudowane narzędzia do utrzymywania chatu na wysokim poziomie. Całość dopełniają zmiany na głównej stronie Twitcha, które będą teraz proponować tych mniejszych streamerów i twórców z naszego regionu. Wiecie, coś w stylu „Kliknij i poznaj ciekawych streamerów z Twojej okolicy”.

Czytaj też: Ninja, streamer Fortnite z kolejnym rekordem na Twitchu

Źródło: Neowin