WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Twitch rozpocznie w tym tygodniu sprzedaż gier

Serwis zajmujący się streamowaniem rozgrywki z gier wideo rozpocznie wkrótce ich sprzedaż, według oficjalnej strony Twitch.

Biorąc pod uwagę, jak istotnym graczem na rynku mediów zgromadzonych wokół gier komputerowych jest Twitch, nie dziwi decyzja zarządu o uruchomieniu wydziału ich dystrybucji. Z tego, co rozumiemy, sprzedaż gier na stronie Twitch.tv ma rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu, a zapewne wszelkie wsparcie w tym procesie dostarczy Amazon, do którego Twitch przecież należy.

W przeciwieństwie do tradycyjnych sklepów, Twitch zaoferuje szereg zachęt, mających skłonić klientów do kupowania na łamach tego właśnie serwisu. Kupujący gry wejdą w posiadanie Twitch Crate, w którym znajdą się przedmioty, jakie mogą zostać użyte na stronie podczas oglądania streamów i wchodzeniu w interakcję z innymi użytkownikami. Znajdą się w nich emotki czy odznaki, czyli cyfrowe dobra, za które normalnie oczekuje się zapłaty. Twitch Crate będzie dołączane do każdego zakupu, którego koszt wyniesie więcej niż 4,99 dolara.

Na start Twitch będzie mógł się pochwalić około 50 grami, wśród których znajdziemy szlagiery Ubisoftu: For Honor i Ghost Recon: Wildlands, a także między innymi The Walking Dead, Broken Age czy Firewatch. Streamerzy, którzy nawiązali partnerstwo z Twitchem będą mogli czerpać korzyści z zakupów, które odbędą się na stronie ich kanałów, powinniśmy się więc spodziewać, że wkrótce transmisje nie obędą się bez wychwalania produktów dostępnych na Twitch.tv.

źródło: techcrunch.com | zdjęcie: forbes.com