WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Twitch urządza we wrześniu własny konwent

Twitch największy gracz na scenie serwisów zajmujących się streamowaniem gier wideo. Fakt, że urządza swój własny konwent we wrześniu tego roku, jest chyba na to wystarczającym dowodem.

Jeśli marzycie o tym, by spotkać, albo zagrać w coś ze swoimi ulubionymi, zagranicznymi broadcasterami to zgrabnie nazwany TwitchCon może być do tego najlepszą okazją. Póki co brak jakichkolwiek detali dotyczących samego konwentu, oprócz tego, że odbędzie się w San Fransisco, pomiędzy 25 i 26 września.

Możliwość urządzenia takiej imprezy to na pewno spora zasługa funduszy Amazona, który w końcu jakiś czas temu wykupił Twitcha. Z drugiej strony jest to też manifestacja tego jak wielki jest to obecnie serwis i jak bardzo popularna obecnie jest taka forma dostarczania treści związanych z grami wideo. A to wszystko osiągnięto w ciągu tylko kilku lat.

My, jako Polacy nie mamy jednak co liczyć na to, że nasi rodowici streamerzy pojawią się na takiej imprezie. Póki co nikt z nich nie potwierdził obecności na TwitchConie i podejrzewam, że tak też pozostanie.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: flickr.com]