Twitch największy gracz na scenie serwisów zajmujących się streamowaniem gier wideo. Fakt, że urządza swój własny konwent we wrześniu tego roku, jest chyba na to wystarczającym dowodem.

Jeśli marzycie o tym, by spotkać, albo zagrać w coś ze swoimi ulubionymi, zagranicznymi broadcasterami to zgrabnie nazwany TwitchCon może być do tego najlepszą okazją. Póki co brak jakichkolwiek detali dotyczących samego konwentu, oprócz tego, że odbędzie się w San Fransisco, pomiędzy 25 i 26 września.

Możliwość urządzenia takiej imprezy to na pewno spora zasługa funduszy Amazona, który w końcu jakiś czas temu wykupił Twitcha. Z drugiej strony jest to też manifestacja tego jak wielki jest to obecnie serwis i jak bardzo popularna obecnie jest taka forma dostarczania treści związanych z grami wideo. A to wszystko osiągnięto w ciągu tylko kilku lat.

My, jako Polacy nie mamy jednak co liczyć na to, że nasi rodowici streamerzy pojawią się na takiej imprezie. Póki co nikt z nich nie potwierdził obecności na TwitchConie i podejrzewam, że tak też pozostanie.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: flickr.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej