WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Twitter pokazuje Tweety od osób, których nie obserwujesz

W tamtym tygodniu było pewne zamieszanie na Twitterze, ponieważ jeśli ktoś, kogo obserwujesz kliknął „favourite” pod jakimś Tweetem, to wyskakiwało to również na twojej tablicy, jakby kliknął on podaj dalej. Dzisiaj już wiadomo o co chodzi. Google wprowadziło nowy element do FAQ, który mówi, że twoja tablica to nie miejsce tylko na to, co ty chcesz oglądać, ale na wszystko to, co Twitter uzna, że tobie może się spodobać. Brzmi zniechęcająco, nieprawdaż? Poniżej tłumaczenie tego punktu:

Dodatkowo, jeśli znajdziemy Tweet, osoby bądź inną zawartość, która jest popularna albo podobna z twoimi zainteresowaniami, to możemy dodać to do twojej tablicy. Oznacza to, że możesz zobaczyć Tweety od osób, których nie obserwujesz. Wybieramy Tweety używając różnych wyznaczników, w tym ich popularność i jak ludzie z twojej społeczności reagują na tę zawartość. Naszym celem jest stworzenie twojej tablicy jeszcze bardziej interesującą dla Ciebie!

Czyli od teraz Twitter będzie mógł wyświetlać na twojej osi czasu z nieznanego Ci powodu różnego rodzaju zawartość. Nie wiadomo z jakiego powodu zostały poczynione takie kroki naprawę, a jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Wygląda na to, że Twitter, niczym Facebook, będzie pozwalał na wykupywanie promocji swoich Tweetów tak, aby dotarły do większej ilości osób. Jeśli używasz Twittera do śledzenia np. wyników piłki nożnej albo śledzenia sceny jakiegoś e-sportu, to nie przejmuj się, niedługo będziesz dostawał też informację o najnowszych transmisjach w TVN i o tym, co słychać w Kazachstanie.