Kryptowaluty zdecydowanie znajdują się na liście najczęściej poruszanych tematów, który ciągnie się od wielu miesięcy. Tym razem jednak nie będę dołował Was kolejnymi doniesieniami na temat wzrostu cen kart graficznych, a czymś z goła innym. Okazało się bowiem, że Twitter prawdopodobnie zbanuje wszystkie reklamy dotyczące kryptowalut w swoim serwisie.

Jednocześnie będzie to trzecia z kolei firma, która rozpocznie raczej pośrednią walkę z rynkiem kryptowalut. Według serwisu Sky Twitter podjął już odpowiednie kroki na drodze walki z tym, dla wielu drażliwym, tematem. Serwis ma ustanowić całkowity, ogólnoświatowy zakaz reklamowania ofert wirtualnych portfeli, serwisów wymiany wirtualnych coinów oraz innych reklam, bezpośrednio związanych z kryptowalutami. Może dojść nawet do tego, że zakazem zostaną również objęte spoty oficjalnych giełd z wyłączeniem ”ograniczonych wyjątków”.

Pomimo tego, że Twitter nie odpowiada na pytania i nie informuje oficjalnie o swoich planach, to możemy domyślać się, jaki powód stoi za takim ruchem. Jest nim oczywiście zagrożenie, jakiego nie chcą świadomie wspierać założyciele serwisu. Wszystko kręci się wokół wszelkiego rodzaju afer i niestabilnego kursu poszczególnych kryptowalut – jeśli ten się całkowicie załamie, miliony ludzi na całym świecie mogą wylądować na bruku, co ostatecznie spowoduje sytuację podobną do tej, jaką swojego czasu wywołali tzw. ”frankowicze”.

Wspomniane regulacje i szereg zasad dotyczących reklam powinny pojawić się na Twitterze w ciągu 2 tygodni. Jednak ”powinny”, to słowo klucz, ponieważ na oficjalne informacje musimy jeszcze poczekać.

Źródło: engadget.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!