Andy Rubin, która zasłynął jako twórca Androida, wraca do świata technologii ze swoją firmą Essential Products Inc., z którą to za kilka miesięcy ma wydać własnego smartfona.

Na łamach Essential Products Rubin pragnie pracować z różnymi rodzajami produktów mobilnych, także tych z kategorii inteligentnych domów. Czterdziestoosobowy zespół pana Andy’ego składa się z byłych pracowników Apple czy Google, dlatego też ich pierwszy produkt – smartfon z najwyższej półki cenowej – będzie konkurował bezpośrednio z iPhone’m czy Pixelem. Od debiutanckiego smartfona Essential możemy spodziewać się braku ramki (jak w Xiaomi Mi Mix) oraz ekranu większego niż ten w iPhone 7 Plus.

Essential pracuje również nad własną wersją 3D Touch, rozwiązania znanego z urządzeń Apple, a także nad ładowaniem magnetycznym oraz przejściówką do różnego rodzaju akcesoriów. Nie udało się jednak dotychczas ustalić, czy urządzenia tej firmy będą śmigać na Androidzie, ciężko jednak wyobrazić sobie inną opcję.

W dużej mierze, powstanie Essential Products można zawdzięczać inkubatorowi przedsiębiorczości Rubina z Doliny Krzemowej, kryjącemu się pod nazwą Playground Global. Jego działalność skupia się na komputerach kwantowych oraz sztucznej inteligencji, ale to właśnie jeden z inwestorów – Foxconn – prawdopodobnie zajmie się produkcją nowego smartfona EP.

źródło: engadget.com | zdjęcie: thewestsidestory.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!