WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Twórca Skyblivion: silnik The Elder Scrolls to antyk

Twórca Skyblivion poinformował jakie jest jego marzenie. Autor ogromnej modyfikacji marzy o zmianach w technologii Bethesdy.

Skyblivion to ogromna modyfikacja, która przenosi świat Oblivion na silnik gry Skyrim. Do działania wymagane będzie posiadanie każdej z tych gier oraz ich dodatków. Ambitny projekt powstawałby znacznie szybciej gdyby nie technologia stosowana przez Bethesdę. Autor moda wypowiedział się co nieco o silniku Creation Engine, który jest w użytku firmy od czasu The Elder Scrolls III: Morrowind.

Twórca modyfikacji przyznaje, że Creation Kit to zestaw narzędzi moderskich, które można z jednej strony kochać, a z drugiej nienawidzić. Wszystko przez to, że sam początek nauki tworzenia modyfikacji jest wręcz banalny. Schody zaczynają się w sytuacji, gdy chcemy podejść do swojego dzieła bardziej ambitnie. Przestarzała technologia ma swoje ograniczenia, które uniemożliwiają sprawną implementację wszystkich opcji. Autor Skyblivion radzi, aby osoby które chcą odnawiać gry firmy, lepiej skorzystały z Unreal Engine 4, które oferuje więcej opcji.

Nie wydaje się jednak, aby w najbliższym czasie Bethesda zamierzała zmienić swój silnik. Firma regularnie od wielu lat, z każdą grą wprowadza drobne zmiany w swojej technologii. Fallout 76 otrzymał nowy system oświetlenia, a nadchodzący w przyszłości Starlink (który również ma być oparty o Creation Engine) wniesie nowy system animacji.

Czytaj też: Mod Fallout 4 – zmień oświetlenie Bostonu!

Źródło: wccftech.com