Mike Pondsmith, czyli twórca uniwersum Cyberpunk stanął właśnie w obronie zwiastunu dzieła od CD Projekt Red. Co jak co, ale ze zdaniem autora powinniśmy się liczyć.

Po opublikowaniu najnowszego zwiastunu gry Cyberpunk 2077 nie trzeba było czekać długo na pierwsze sceptyczne głosy. Praktycznie już po kilku godzinach, czyli po opadnięciu emocji, do dyskusji włączyli się fani, którzy zarzucali rodzimemu studiu odejście od najważniejszych elementów uniwersum. Mowa głównie o zbyt kolorowym ukazaniu świata z nie tak wszechobecną przemocą. Swoje zdanie uzasadniali najczęściej filmem Blade Runner, w którym to deszcz leje się strumieniami, a zawsze panujący mrok jest rozświetlany blaskiem charakterystycznych neonów.

Cyberpunk, Cyberpunk 2077, Mike Pondsmith, CD Projekt Red, E3, twórca, autor, uniwersum Cyberpunk

Doszło ostatecznie do tego, że twórca tego świata zabrał głos w tej sprawie. Mike Pondsmith współpracujący z CD Projekt Red w tworzeniu Cyberpunka 2077 twierdzi, że:

Dla tych, którzy oczekiwali więcej deszczowych i mrocznych elementów mam pięć słów – cykl dnia i nocy oraz algorytmy pogody. Każdy mógłby zrobić (zwiastun – dop. redakcji) bardziej deszczowym, ciemniejszym i neonowym. My od dawna wiemy, że możemy to zrobić. Chcieliśmy dowieść, że to może być naprawdę mroczna przyszłość zarówno w świetle dnia, jak i w nocnym mroku.

Jest w tym sporo racji, bo jeśli obejrzymy wspomniany trailer kilka razy i zwrócimy uwagę na szczegóły oraz sam monolog bohatera, to dojdzie do nas, że świat, w jakim się porusza jest cholernie brutalny i mroczny. A co Wy myślicie? Czy zwiastun Cyberpunka 2077 był rzeczywiście zbyt kolorowy i nie oddawał klimatu uniwersum?

Źródło: Reddit

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!