WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Twórcy Polaroid Cube pozywają Go Pro

Firma odpowiedzialna za Polaroid’s Cube pozwało GoPro za stworzenie urządzenia nagrywającego w kształcie sześcianu. Jak twierdzi Wall Street Journal, według oskarżycieli, Hero 4 Session narusza prawa patentowe nadane Polaroid Cube w Maju.

O ile oba urządzenia są sześcianami z zaokrąglonymi krawędziami, patent o którym mowa jest wyjątkowo niejasny. Określa „projekt zewnętrznych ozdób sześciennej kamery akcyjnej, jak ukazanej i opisanej [poniżej]” na podstawie siedmiu dołączonych ilustracji. Polaroid Cube ma już niemal dwa lata, podczas gdy Hero 4 Session zostało wprowadzone na rynek w lipcu.

Polaroid_Cube-2

Choć pozew dotyczy kamery marki Polaroid, znana z aparatów natychmiastowo drukujących zdjęcia firma nie ma z nim nic wspólnego. Nie ma również wiele wspólnego z Polaroid Cube – poza oferowaniem prawdziwemu producentowi – C&A Marketing – możliwości zdobycia szacunku klienta, w związku z  zastosowaniem znanej marki.

Według CNBC, Przedstawiciele GoPro twierdzą, że – jak można stwierdzić na podstawie zarejestrowanych przez firmę patentów – pracowała ona nad sześcienną kamerą na długo przed wypuszczeniem na rynek Polaroid Cube. Przedsiębiorstwo zwraca również uwagę na fakt, że posiada odpowiednie patenty w Unii Europejskiej i pracuje nad opatentowaniem kształtu urządzenia w USA. Jeden z wniosków patentowych związanych z rejestracją Hero 4 Session został złożony jeden dzień po wniosku Polaroid Cube.

h_MG_0164_960_wm

[źródło: theverge.com grafika: engadget.com, whatwearabletech.com www.royalfashionist.com]