Firma Uber nie spoczywa na laurach i szuka klientów testując nowe rozwiązania. Jednym z nich jest usługa Hire, pozwalająca na wielokrotne podwózki, np. w czasie dwóch godzin. Obecnie taka możliwość pojawi się w ośmiu miastach Indii. Jeśli klienci będą zadowoleni, zostanie ona przeniesiona do innych krajów.

Na czym dokładnie ma polegać Uber Hire? Obecnie zamawia się kierowcę, gdy chcemy dotrzeć w konkretne miejsce. Nowinka pozwoliłaby przemieszczać się z punktu do punktu, np. w razie kilku różnych spotkań w ciągu kilkudziesięciu minut, zakupów czy po prostu gdyby naszła nas ochota na zwiedzenie miasta. Zamiast korzystać z kilku samochodów, wystarczy jeden. Haczyk w tym, że za przejazd będzie trzeba płacić gotówką.

Powodem, dla którego Uber akurat w Indiach chce przetestować nową usługę, jest prawdopodobnie rywalizacją z firmą Ola. Ta druga całkiem niedawno wystartowała z Ola Rentals, na której wzorowany jest Hire. Cena za 2-godzinny (lub maksymalnie 30-kilometrowy) przejazd wynosi ok. 27 złotych. Aby gonić konkurencję, amerykańskie przedsiębiorstwo musiało poszerzyć swoją ofertę. Poprzednim krokiem było utworzenie dedykowanego dla Indii oddziału firmy.

Źródło i grafika: techcrunch.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej