WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Uber wprowadzi samochody bez kierowców jeszcze w tym miesiącu

Jeszcze w tym miesiącu Uber wypuści na ulicę Pittsburgha samochody bez kierowcy. Testowanych będzie sto Volvo XC90 SUV. W przeciwieństwie do busów poruszających się samodzielnie po Helsinkach samochody te będą jechać z normalną prędkością i poruszać się po różnych trasach zależnych od wyboru pasażera.

Uber nawiązał stałą współpracę z Volvo, będą wspólnie pracować nad ulepszeniem technologii. Równolegle odbywają się dwa eksperymenty w Singapurze-NuTonomy i Delphi, ale zarówno zakres działalności jak i liczba samochodów jest mocno ograniczona.

Planowane jest też wykorzystanie autonomicznych samochodów do przewożenia ładunku. Uber nawiązał także współpracę z Fordem, który zapowiedział, że wprowadzi w pełni autonomiczne auta na rynek w 2021 roku.

Na razie jazda będzie kontrolowana przez człowieka, który w razie potrzeby usiądzie za kierownicą. Zajmie się on również kontrolą automatyki i klimatyzacji w samochodzie. Do twgo tablety zainstalowane na tylnym siedzeniu wyjaśnią klientom co się dzieje, bo kontakt między klientem a człowiekiem od bezpieczeństwa jest niepożądany. Firma chce odzwyczaić klientów od kierowców.

Źródło: http://spectrum.ieee.org