WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Uber zamierza rozwinąć się na rynku indyjskim

Uber ma potężne plany wobec Indii. W grę wchodzą tu inwestycje rzędu miliarda dolarów, wszystko po to by wejść z impetem na tamtejszy rynek. Indyjskie, prywatne taryfy taksówek już powinny mieć się na baczności.

Jak na razie Uber odpowiedzialny jest za zapewnienie blisko 200 000 przejazdów po Indiach dziennie, firma jednakże nie zamierza poprzestać na tym wyniku. Dlatego zamierza wpompować w usługi świadczone na tym rynku dodatkowy miliard dolarów. Pieniądze te mają w zamierzeniu zapewnić około miliona przejazdów w 2016 roku. Uber zamierza ich użyć po to aby zwabić do siebie większą ilość potencjalnych kierowców oraz klientów.  Jest to element zażartego wyścigu z tamtejszą lokalną konkurencją – firmą Ola, której ostatnio udało się zarobić 400 milionów dolarów.

Uber nie ma jednak poprzestać na Indiach. Mówi się, że firma zainwestuje też kolejny miliard dolarów w chiński rynek. Brzmi jak perfekcyjny plan dominacji nad światem. W tym tempie za kilka lat może się okazać, że dotychczasowe pojęcie „taksówki” diametralnie się zmieni.

[źródło i zdjęcie: engadget.com]