[Notka sponsorowana]

Zanim zaciągniesz kredyt samochodowy zastanawiasz się, czy będziesz w stanie systematycznie spłacać zobowiązanie. Nie myślisz jednak o tym, co stanie się z kredytem w razie Twojej śmierci lub trwałej niezdolności do pracy. Tymczasem warto zabezpieczyć się w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych – po to, by zapewnić rodzinie finansowe bezpieczeństwo. Sprawdź, co możesz zrobić.

Osoby, które kupują pojazd, zwykle koncentrują się na 1-2 podstawowych polisach komunikacyjnych. Płacąc ubezpieczenie OC i AC, chcą zabezpieczyć się w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych dotyczących bezpośrednio uszkodzeń auta. Jednak często to nie wystarczy – szczególnie, jeśli auto jest finansowane kredytem. W takiej sytuacji warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie spłaty  kredytu, np. tzw. CPI.

Ubezpieczenie CPI – czyli co?

Ubezpieczenie CPI to ubezpieczenie, które jest jedną z form zabezpieczenia kredytu. Kojarzone przede wszystkim z kredytem hipotecznym, coraz częściej wykupowane jest w sytuacji finansowania przez bank zakupu samochodu.

Tego rodzaju ubezpieczenie samochodu pozwala finansowo zabezpieczyć rodzinę kredytobiorcy w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych, których konsekwencją jest trudność w spłacie zadłużenia kredytowego.

W zależności od konkretnej oferty, może obejmować różne sytuacje życiowe. Przykładowo, ubezpieczenie kredytu oferowane przez Toyota Insurance Management gwarantuje:

  • spłatę całego zadłużenia w razie: śmierci lub trwałej niezdolności do pracy kredytobiorcy
  • spłatę rat kredytu przez 12 miesięcy w przypadku: utraty pracy, pobytu w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Dzięki temu rodzina nie musi martwić się o systematyczne regulowanie należności, gdy kredytobiorca straci pracę, utraci zdolność do pracy czy umrze.

Ubezpieczenie CPI – czy warto?

Kredyt samochodowy  to coraz częściej atrakcyjne oprocentowanie, niska prowizja,  dlatego coraz więcej osób decyduje się również na  zabezpieczenie kredytu. Często nie jest to wielki wydatek, a – w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych – można uniknąć problemów ze spłatą zobowiązania.

Ubezpieczenie CPI zabezpiecza interesy kredytobiorcy oraz jego rodziny. Daje bowiem poczucie bezpieczeństwa finansowego – nie trzeba obawiać się utraty pojazdu w razie niewypłacalności. W razie zdarzenia losowego, którym zostaje dotknięty kredytobiorca, ubezpieczyciel zobowiązuje się do spłaty kredytu – albo całej jego wartości, albo przez kilka miesięcy (zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia).

Warto przy tym podkreślić, że ubezpieczenie CPI obowiązuje przez cały okres kredytowania. Oznacza to, że w razie np. kilkukrotnego pobytu w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel za każdym razem zobowiązuje się do spłaty rat kredytowych.

[Notka sponsorowana]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!