WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ubisoft o Battle Royale i trybie wieloosobowym w AC

Już za kilkadziesiąt godzin Assassin’s Creed: Odyssey zadebiutuje na całym świecie, więc obecny tydzień jest wręcz idealny do przepytania deweloperów. Tak też postąpił Game Informer.

Ubisoft o Battle Royale

Przeprowadził tym samym wywiad z Serge Hascoetem, czyli CEO Ubisoftu. Ten poruszył nie tylko kwestię Battle Royale, ale również możliwość ponownego pójścia w wieloosobowy tryb w serii Assassin’s Creed. Zacznijmy jednak o tegorocznym fenomenie w branży gier, na temat którego Hascoet wypowiedział się następująco:

Teraz wszyscy mówią o Battle Royale, ale uważamy, że takimi grami zajmuje się 15 różnych firm i podobnie jak w przypadku urządzeń mobilnych, tylko dwie odniosą sukces. Wielu zostanie zabitych po drodze. Nie wiem, które z nich przetrwają. Pracuję z moim zespołem nad tym, co dalej. Warto  zrozumieć, dlaczego gry takie jak Fortnite odnoszą tak wielkie sukcesy, ale nie możemy ich tylko kopiować. Chodzi o zrobienie czegoś innego, ale z takim samym podejściem. Mamy więc mnóstwo pomysłów. Testujemy je wewnętrznie i być może tylko jeden trafi na rynek.

Wynika z tego, że Ubisoft w przyszłości może spróbować sił w jakimś Battle Royale, ale nie nastawiałbym się na jakąś rychłą premierę. Nie dotarły do nas nawet śladowe informacje, a nawet plotki o potencjalnej grze z tym trybem, a jeśli studio dopiero rozpocznie pracę nad taką, to sam trend może już wtedy zwyczajnie wygasnąć. A co z trybem wieloosobowym w Assassin’s Creed? Ten zawitał po raz pierwszy w odsłonie Brotherhood, aby zakończyć swój żywot w Black Flag… ale czy aby na pewno?

… oraz trybie multiplayer

Chcę, aby nasza gra stała się miejscem, w którym jest wiele zmian i wiele nowych wydarzeń. Musimy zmienić zwinność naszych gier. Musimy rozważyć miliony zmian. Na przykład liczbę graczy. Dziś nasza technologia online może obsługiwać do 100 graczy, ale jakim kosztem?

Ostatecznie Hascoet nie wyklucza obecności multi w Assassin’s Creed: Odyssey i ten zostanie zapewne dodany w popremierowych aktualizacjach. Ta odsłona ma przecież być „grą-usługą” na przynajmniej dwa lata! Zabawa wieloosobowa tylko by temu pomogła.

Oto nowy trailer z gry Assassins Creed Odyssey

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech