WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ubisoft planuje wydanie nowej gry z serii Splinter Cell

Seria Splinter Cell należy do tych najbardziej znanych nie tylko w repertuarze Ubisoftu, ale i w ogóle, nic więc dziwnego, że od lat gracze proszą o jej nową odsłonę. I wygląda na to, że właśnie się doczekali. 

Mimo tego, że premiera nowej części Splinter Cell nie nadejdzie jeszcze przez kilkadziesiąt dobrych miesięcy, wygląda na to, że Ubisoft prowadzi już jej pre-produkcję. Oznacza to, że gra wkroczyła na etap, w którym twórcy przyglądają się potencjalnej fabule i głównie prowadzą burzę mózgów na temat jej charakteru. W wywiadzie na Reddicie, prezes Ubisoftu Yves Guillemot odpowiedział na jedno z pytań w następujący sposób:

Splinter Cell jest marką, o której bardzo dużo rozmawiamy. Osobiście, uważam ją za jedną z najlepszych serii. Nie mamy jeszcze nic konkretnego, czym moglibyśmy się podzielić, ale zespoły pracują już nad kilkoma pomysłami, więc spodziewajcie się informacji… Dostajemy obecnie dużo szkiców i propozycji odnoszących się do Splinter Cell i w końcu wybierzemy któryś z nich. Na pewno z czasem coś dostaniecie, ale musicie jeszcze na to poczekać.

Dla fanów skradanek jest to świetna wiadomość, bo niektórzy mogli już powoli odnosić wrażenie, że Ubisoft porzucił tę serię (patrzę na ciebie, Prince of Persia). Miejmy nadzieję, że czas oczekiwania nie będzie zbyt długi, a gra zostanie zajawiona – na przykład – podczas E3 2018. Ubisoft jest znany z tego, że potrafi wyciągnąć jakiegoś asa z rękawa, ale w bieżącym roku postanowili oni zaskoczyć w dosyć umiarkowany sposób, prezentując nowego Assassin’s Creeda.

źródło: mspoweruser.com