Sunnyvale, Kalifornia — 8 grudnia 2016 r. — firma AMD (NASDAQ: AMD) wydała dziś nową generację swojego zaawansowanego pakietu oprogramowania dla kart graficznych Radeon™, który oferuje nowe, innowacyjne funkcje, wysoką wydajność w grach i stabilność typową dla profesjonalnych rozwiązań, dzięki czemu jest znakomitą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby konsumentów, profesjonalistów i deweloperów. Przy ponad 400 milionach graczy korzystających z technologii Radeon[i] AMD jest mocno zaangażowane na rzecz oferowania im jak najlepszej wydajności i jak najbardziej przyszłościowych funkcji. Radeon Software Crimson ReLive Edition koncentruje się na tym, czego gracze oczekują najbardziej i tym samym oferuje im efektywną energetycznie rozgrywkę za sprawą Radeon Chill oraz przy wykorzystaniu Radeon ReLive wygodną i łatwą w obsłudze możliwość nagrywania, transmitowania i zapisywania zrzutów ekranowych z gier.

Projektantom, twórcom treści cyfrowych i deweloperom gier wydawany równocześnie pakiet Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition zapewnia znakomitą produktywność i stabilność oferując nawet o 30% wyższą wydajność w aplikacjach kluczowych dla branży[ii]. Jest to ponadto pakiet poddawany dwukrotnie większej liczbie testów na platformach producentów OEM, trzykrotnie większej liczbie testów w aplikacjach certyfikowanych przez niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) oraz półtorakrotnie większej liczbie testów pod obciążeniem niż dotychczasowe wersje sterowników[iii].

Radeon Software Crimson ReLive powstało na bazie sukcesu wprowadzonego w zeszłym roku Radeon Software Crimson Edition, który uzyskał najwyższą ocenę satysfakcji użytkowników w historii sterowników AMD. Ocena ta odzwierciedla zaangażowanie AMD na rzecz tworzenia światowej klasy wsparcia programowego dla kart graficznych Radeon™.

„Wraz z wprowadzeniem najnowszej wersji Radeon Software, która stanowi najbardziej kompleksowy i niezawodny pakiet dla graczy, kontynuujemy ustanawianie najwyższych standardów rozwijając też przy tym najbardziej chwalony interfejs obsługi. — powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group. — Crimson ReLive Edition pozwala graczom dzielić się ich największymi zwycięstwami oraz zapewnia twórcom dostęp do bezpłatnych i otwartych narzędzi pozostając maksymalnie stabilnym.”

Cechy i funkcje Radeon Software ReLive Edition:

 • Radeon ReLive: dzięki tej funkcji gracze mogą “ożywić” swoją rozgrywkę poprzez nagrywanie, transmitowanie i udostępnianie nagranych sesji. Za sprawą wysokiej efektywności i minimalnego wpływu na wydajność, a także łatwo dostępnego w czasie gry panelu obsługi, ReLive daje bezproblemowy dostęp do funkcji powtórek oraz umożliwia wygodne dostosowanie ustawień wraz z dodawaniem własnych grafik do layoutu i więcej. Gracze mogą teraz łatwo uchwycić najciekawsze fragmenty rozgrywki oraz podzielić się nimi z przyjaciółmi i konkurencją – wszystko to jest teraz zintegrowane w pakiecie Radeon Software.
 • Radeon Chill: to wysoce sprawna funkcja dynamicznie sterująca i kontrolująca liczbę klatek na sekundę renderowanych przez kartę graficzną Radeon™ na podstawie szybkości ruchów myszy użytkownika. Radeon Chill powstał w oparciu o technologię pierwotnie zaprojektowaną przez firmę HiAlgo i został zaprojektowany tak, aby zredukować pobór energii przez system przy zachowaniu znakomitej responsywności w grze. Dzięki temu komputer może pracować ciszej i z niższą temperaturą, a gracz ma wciąż zapewnioną płynną rozgrywkę bez widocznego wpływu na wydajność.
 • AMD LiquidVR™: Radeon Software Crimson ReLive Edition wprowadza kolejne ulepszenia do LiquidVR™, dzięki którym sprzęt do wirtualnej rzeczywistości może zapewnić niezwykle realistyczne doznania. Wśród nich są technologie MultiView, MultiRes i ASW (Asynchronous Space Warp) dla Oculus Rift.
 • Ulepszony FreeSync™: funkcja ta odpowiada za komunikację pomiędzy kompatybilnymi wyświetlaczem i kartą graficzną, dzięki czemu umożliwia utrzymanie naturalnie płynnej animacji w grach, teraz także w bezramkowym, pełnoekranowym trybie okienkowym pozwalającym na łatwe przełączanie się między aplikacjami. Z kolei nowy tryb zmiennych stopni odświeżania pozwala zwiększyć lub zmniejszyć liczbę wyświetlanych klatek, co dodatkowo zwiększa poczucie płynności[iv].
 • Stabilność: dalsze ulepszenia i jeszcze bardziej rygorystyczne testy sprawiają, że Radeon Software Crimson ReLive Edition ustanawia nowe standardy w dziedzinie oprogramowania dla kart graficznych Radeon oferując znakomitą stabilność i możliwości.

Cechy i funkcje Radeon Pro Software Crimson ReLive Editon

 • Uwolnij swoją kreatywność: Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition to potężne i niezawodne oprogramowanie dla profesjonalnych kart graficznych AMD, które zapewnia wysoką wydajność, produktywność i niezwykłą stabilność projektantom, twórcom treści cyfrowych i deweloperom gier.
 • Stabilność i profesjonalne certyfikaty: rygorystyczne testy, kompleksowa certyfikacja i potwierdzona satysfakcja użytkowników sprawiają, że Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition to wysoce zoptymalizowane oprogramowanie dla wielu wiodących aplikacji ISV w dziedzinie tworzenia i edycji multimediów, inżynierii i projektowania, systemów informacji geograficznej, nauk biologicznych, badań nad złożami paliw kopalnych i innych. Obsługa przełomowych interfejsów programistycznych, jak DirectX®12 i Vulkan™, jest dziś kluczowa dla współczesnych deweloperów gier i twórców treści cyfrowych, a karty graficzne Radeon™ Pro i AMD FirePro™ są doskonale przygotowane do ich użycia. Dzięki tej funkcjonalności Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition można łatwiej uniknąć spowolnień w pracy, gdy pracuje się z aplikacjami renderującymi w czasie rzeczywistym w oparciu o silniki wykorzystujące te niskopoziomowe interfejsy.
 • Radeon Pro Software ReLive: funkcja ta umożliwia nagrywanie i tworzenie zrzutów wprost z profesjonalnych aplikacji do CAD, inżynierii, wizualizacji i projektowania, tworzenia treści cyfrowych, prezentacji, szkoleń i wsparcia klienta i wielu innych. Bezpłatna i doskonale zintegrowana w ramach panelu Radeon Pro Settings funkcja Radeon ReLive oddaje pełną kontrolę nad parametrami nagrywania (w tym rozdzielczości do 4K) w ręce użytkownika.
 • Poszerzona obsługa systemu Linux®: zwiększające się zaangażowanie AMD na rzecz otwartych technologii i narzędzi przekłada się tym razem na to, że Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition obsługuje hybrydowy sterownik AMD GPU-PRO dla systemu Linux. Ten nowy sterownik łączy najlepsze z obu światów – otwarty rdzeń, technologie Radeon™ Pro i wysoką wydajność.
 • Radeon ProRender: to potężny silnik do renderowania grafiki w oparciu o prawa fizyki, który pomaga profesjonalistom tworzyć oszałamiająco fotorealistyczne obrazy. Narzędzie to zostanie natywnie zintegrowane w programach takich jak Blender i Maxon Cinema 4D w 2017 roku.
 • Radeon Loom: to oprogramowanie znakomicie radzące sobie z technologicznymi wyzwaniami pojawiającymi się przy wymagającym obliczeniowo zadaniu łączenia obrazu z wielu kamer wykorzystywanym przy tworzeniu wideo 360 i materiałów VR. Radeon Loom to zbudowane na bazie technologii OpenVX™ i zaimplementowane przez AMD rozwiązanie, które umożliwia łączenie sygnał z nawet 24 kamer w czasie rzeczywistym i z nawet 31 kamer już po zakończeniu nagrywania.
 • Wydajność i energooszczędność: Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition to kolejny, wyższy poziom wydajności i energooszczędności, które napędzają kreatywność użytkowników kart graficznych Radeon™ Pro serii WX oraz AMD FirePro™.

Wraz z najnowszym pakietem oprogramowania firma AMD zwiększa zaangażowanie na gruncie otwartych technologii i inicjatywy GPUOpen dodatkowo wzmacniając rosnącą społeczność deweloperów wykorzystujących te rozwiązania. Radeon Software Crimson ReLive Edition zapewnia im możliwość rewolucjonizowania gier, treści cyfrowych i aplikacji poprzez implementowanie zaawansowanych funkcji, które definiują na nowo jakość wizualną.

Radeon Software Crimson ReLive Edition i Radeon Pro Software Crimson ReLive Edition są do pobrania bezpłatnie od teraz.

[i] According a Jon Peddie Research report, the Balance of Power in Gaming. Total includes all x86-based gaming machines.

[ii] Up to 30% faster performance using 16.50 and Catia on AMD FirePro™ W7100 than with 14.502.1019. Testing conducted by AMD Performance Labs as of November 7th, 2016 on a test system comprising of Intel E5-1650 v3 3.50GHz, 16GB RAM, Win7 64-bit SP1, AMD FirePro™ W7100, software drivers 16.50 and 14.502.1019 for SPECviewperf benchmark. Benchmark Application: SPECviewperf 12.1 under official run. Subtest: catia-04. FirePro W7100 (with 16.50) score: 74.48. FirePro W7100 (with 14.502.1019) score: 57.33. Performance Differential: 74.48/57.33 = ~29.9% higher score on FirePro W7100 with 16.50. PC manufacturers may vary configurations, yielding different results. Performance may vary based on use of latest drivers. SPEC® and the benchmark name SPECviewperf® are registered trademarks of the Standard Performance Evaluation Corporation. For more information about SPECviewperf, see https://www.spec.org/gwpg/gpc.static/vp12.1info.html. FS-6

[iii] AMD internal data, testing of Radeon Pro 16.Q4 Enterprise Driver compared to FirePro™ 14.502.1019 driver.

[iv] See www.amd.com/freesync for more information.

Źródło: Materiały prasowe