WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

UD PRO – nowe i dosyć tanie dyski SSD od Gigabyte

Pewne przysłowie nauczyło nas, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nasuwa się ono w każdym momencie, kiedy to jakiś producent rozszerza swoją (imponującą już) ofertę o kolejne produkty. Tak też jest z firmą Gigabyte, która zawitała właśnie na rynek nośników SSD z przystępnie wycenioną serią UD PRO.

Nie chce jednak wojować z gigantami pokroju Samsunga, bo na ten moment wypuścił jedynie dyski na tradycyjne złącze SATA III. Rodzina UD PRO posiada na ten moment dwie wersje pojemnościowe – 512 GB i 256 GB, które ukrywa elegancko wykończona obudowa, łącząca tradycyjną wręcz czerń i biel. Zostały wyposażone w kości 3D NAND TLC oraz (co ma zagrać na nosie konkurencji) buforem w postaci pamięci DDR3L. Ta zapewnia nie tylko większą ilość operacji zapisu w IOPS, ale również brak znaczącej utraty prędkości przy maksymalnym zapełnieniu nośnika. Oczywiście względem modeli pozbawionych takiej pamięci podręcznej.

Gigabyte zapewnia również, że wszystkie nośniki zostały poddane ekstremalnym testom – stąd UD (Ultra Durable) w nazwie. Te mają nas zapewniać o bezapelacyjnej wytrzymałości nośników, które poradzą sobie w najcięższych warunkach. Tym samym producent zapewnił klientom 3-letnią gwarancje limitowaną 200 TB wartością TBW. Cena za wersję 512 GB ma wynosić 119,99$ (~430 zł), a za 256 GB 68,99$ (~250 zł). Wygląda więc na to, że nasz wybór SSDków już wkrótce poszerzy się o kolejne, przystępnie wycenione produkty.

Źródło: wccftech