Zarząd i udziałowcy firmy Uber, prowadzeni przez firmę venture capital Benchmark, przedyskutowali sprzedaż części swoich udziałów do SoftBank Group i kilku innych, potencjalnych inwestorów.

Tego rodzaju transakcja miałaby przynieść nowe środki do firmy, choć póki co nie jest wiadomym, jak dużo SoftBank lub inni inwestorzy, chcieliby zakupić. Wieści te pojawiają się zaraz po tym, jak Wall Street Journal donosił, że największy rywal Ubera w Azji Południowo-Wschodniej, Grab, zebrał aż 2 miliony dolarów w inwestycjach ze strony SoftBanku i chińskiego Didi Chuxing.

Dla zarządu Ubera ostatnie dni nie są specjalnie udane, bo firma musiała zmagać się z zarzutami o seksistowskim środowisku pracy czy protestami kierowców, które poskutkowały odejściem ze strony współzałożyciela firmy, Travisa Kalanicka, w zeszłym miesiącu. Partner Benchmarka, Bill Gurley, który jest jednym z największych udziałowców Ubera, razem z innymi inwestorami, do których należy First Round Capital i Lowercase Capital, naciskali na Kalanicka, aby ten odszedł z firmy.

Póki co, nie uzyskano żadnego komentarza od Ubera, Softbanku czy Benchmarka na ten temat.

źródło: venturebeat.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!