WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

UFC zapewni zawodnikom spersonalizowane, drukowane 3D ochraniacze na zęby

Ochraniacze na zęby to jeden z najważniejszych elementów ekwipunku profesjonalnego atlety – zwłaszcza w przypadku sportów walki. W zasadzie nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Ultimate Fighting Championship nawiązała partnerstwo z wytwórcą spersonalizowanych ochraniaczy na zęby w celu zapewnienia tego typu ochrony swoim zawodnikom. Ochraniacze GuardLab są tworzone w procesie skanowania i drukowania 3D i dzięki temu mają pasować perfekcyjnie.

Proces rozpoczyna się od optymalizacji zgryzu, tak by dolne i górne zęby, jak również sama szczęka, były odpowiednio usytuowane. Następnie za pomocą skanera 3D tworzony jest projekt ochraniacza, który staje się rzeczywistością dzięki drukarce 3D o wysokiej rozdzielczości. Taka kombinacja pozwala przy użyciu własnej technologii GuardLab – ARC zaprojektować sprzęt zdolny „ułożyć szczękę w pozycję optymalną do stłumienia uderzenia, przy jednoczesnej maksymalizacji przepływu powietrza”. Ponadto, zważywszy że na podstawie skanu powstaje cyfrowy model, zawodnicy mogą bez problemu zamówić dodatkowy ochraniacz, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

UFC prowadzi kampanię mającą na celu zachęcić uczestników do częstszego korzystania z ochraniaczy na zęby. Każdy zawodnik biorący udział w oficjalnych wydarzeniach UFC otrzyma właśnie tego typu ochraniacz.

Amatorscy sportowcy i kibice będą również mogli zamówić spersonalizowane ochraniacze na zęby. GuardLab wycenia je na 250$ (wersja dla dorosłych) i 150$ (wersja dla osób poniżej 18 roku życia). Firma personalizuje ochraniacze na górne i na dolne zęby, może nawet wydrukować 3D specjalne nocne ochraniacze, które przeciwdziałają zgrzytaniu zębami, albo po porstu chronicznym atakom bólu. GuardLab posiada w szeregu lokacji specjalne skanery 3D, z których mogą korzystać również zwykli zjadacze chleba, po uprzednim umówieniu wizyty. Wykonanie jednego egzemplarza trwa 5 dni roboczych.

[źródło i grafika: digitalrends.com]