WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ugięcie się giganta? Sony umożliwiło crossplay w Fortnite

Pady i myszki w dłonie! Wygląda na to, że japoński gigant w końcu posłuchał głosów graczy z całego świata i zamiast „dbać o najlepszą konsolę na świecie„,  „otworzył” ją na innych. Wszyscy fani battle royale na PlayStaiton 4 powinni otwierać już szampana, ponieważ Sony umożliwiło crossplay w Fortnite!

Wybór tej gry nie jest oczywiście przypadkowy, ponieważ hit Epic Games nadal bije rekordy w swoim formacie F2P. Do tej pory wspólnie mogli jednak zagrać wyłącznie posiadacze PC, Xbox One, Nintendo Switch, smartfonów oraz komputerów Mac. PlayStation 4 było więc na rynku tym gościem, którego na imprezie nikt nie lubi, ale jest na tyle wielki, że wymusza na innych tolerancję (patrz sukces sprzedażowy Spider Mana… i ogólnie wszystkie te tytuły ekskluzywne). Jak pisze prezes Sony Interactive Entertainment:

Od 24 lat staramy się dostarczać naszym fanom najlepsze wrażenia z gier, zapewniając wyjątkową perspektywę PlayStation. Dziś społeczności wokół niektórych gier ewoluowały do tego stopnia, że doświadczenia na różnych platformach dodają graczom znaczną wartość. Dlatego też dokonaliśmy dogłębnej analizy mechaniki biznesowej, co było wymagane, aby zapewnić, że wrażenia z PlayStation dla naszych użytkowników pozostaną niezmienione już dziś i w przyszłości, gdy będziemy starali się otworzyć platformę.

Stanowi to poważną zmianę polityki SIE. Obecnie jesteśmy w procesie planowania w całej organizacji, aby wesprzeć tę zmianę. Będziemy Was informować, gdy będziemy mieli więcej szczegółów do udostępnienia, w tym więcej szczegółów dotyczących ram czasowych wersji beta i znaczenia tego kroku dla innych tytułów.

Po tym oświadczeniu możemy stwierdzić, że Fortnite zmienia nie tylko małżeństwa, ale również politykę firm! Sony nie chce jednak zatrzymywać się wyłącznie na Fortnite i już myśli, jak „otworzyć” swoje PlayStation 4 na inne platformy. Zapewne z czasem całe to zamieszanie z crossplayem przejdzie w zapomnienie i gracze z całego świata będą musieli znaleźć sobie kolejny powód narzekania na firmę.

Sony nie pozwoli na szeroki crossplay, ponieważ „PlayStation jest najlepsze”

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech