WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ugoda pomiędzy Świątynią Szatana i  Netflixem

Jakiś czas temu informowaliśmy o pozwie, jaki Świątynia Szatana wytoczyła Netflixowi. Dotyczył on kontrowersyjnego posągu Bafometa, który został ukazany w serialu The Chilling Adventures of Sabrina. Znamy nowe informacje na ten temat. Powstała  ugoda pomiędzy Świątynią Szatana i  Netflixem. 

Świątynia Satanistyczna pozwała Netflix na 50 milionów dolarów za bezprawne wykorzystanie posągu Bafometa w swoim serialu. W ten sposób platforma złamała prawa autorskie, a także naraziła Świątynię Satanistyczną na straty. W oświadczeniu organizacja ogłosiła, że osiągnęli z Netflixem polubowne rozwiązanie sporu. Przede wszystkim, platforma uwzględni w napisach końcowych wzmiankę o oryginalnym posągu Bafometa, który skopiowali. Dotyczy to nakręconych już odcinków. Reszta   ugody pozostanie tajemnicą.

Nie wiemy również ile serwis zgodził się zapłacić Świątyni. Na pewno, nie będzie to 150 milionów, na które Netflix pozwano. Przypomnijmy, że sataniści pozwali Netflix za naruszenie praw autorskich, nadużycie znaku firmowego i znieważenie dobrego imienia firmy. Za każde z tych wykroczeń zażądano po 50 milionów dolarów.

Ugoda pomiędzy Świątynią Szatana i Netflixem

The Chilling Adventure of Sabrina możecie oglądać na Netflixie. Premiera 1 sezonu odbyła się 26 października. Na naszym portalu możecie również przeczytać recenzję tego serialu.

Czytaj też: Nowy zwiastun filmu Sekretne życie zwierzaków domowych 2

Źródło: www.cbr.com