WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Ujawnione narzędzia hakerskie NSA potwierdzone przez dokumentację Snowdena

Tajemnicza grupa o nazwie „The Shadow Brokers” udostępniła w internecie narzędzia hakerskie National Security Agency. Zdają się one być prawdziwe, ponieważ są wspomniane w dokumentacji ujawnionej przez byłego pracownika CIA Edwarda Snowdena.

Grupa twierdzi, że udostępniona została tylko część narzędzi, które udało im się pozyskać. Za pozostałe żąda milionów dolarów okupu. Hakerskie narzędzia pochodzą od innej znanej grupy o nazwie „Equation Group”.

Według strony The Intercept dokumenty dostarczone przez Snowdena potwierdzają autentyczność udostępnionych narzędzi hakerskich. Instrukcja dla operatorów NSA każe im śledzić wykorzystanie jednego programu malware za pomocą ciągu znaków: „ace02468bdf13579.” Dokładnie ten sam ciąg pojawia się w kodzie związanym z programem SECONDDATE ujawnionym przez The Shadow Brokers. Narzędzie to umożliwia pobranie niebezpiecznych plików przez nieświadomą osobę po jej wejściu na pozornie bezpieczną stronę.

Edward Snowden podejrzewa, że The Shadow Brokers może być jedynie częścią większego projektu obejmującego również zhakowanie Democratic National Committee.

Źródło: The Intercept