WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Ukończenie Far Cry 5 możliwe w 10 minut

Piąta część popularnej serii Far Cry przenosi graczy do amerykańskiego hrabstwa Hope County w stanie Montana. Panuje w nim bezwzględny kult religijny, na czele którego stoi największy fanatyk, Joseph Seed. Nie trudno się domyślić, że naszym zadaniem będzie pozbycie się niego raz na zawsze, ale co będzie, jak przybierzemy postawę pacyfisty?

Na to pytanie odpowiedział brytyjski oddział serwisu Eurogamer.com na trwającym 10 minut materiale wideo. Obejrzymy w nim sam wstęp do rozgrywki, w którym to na nasze barki spada zadanie aresztowania wspomnianego przedstawiciela kultu. Wystarczy jednak poczekać kilkadziesiąt sekund… aby w prosty sposób ukończyć grę. Okazuje się bowiem, że towarzyszący nam szeryf odszukuje nagle resztki rozsądku i nakazuje powrót do bazy bez wszczynania zamieszek. Nic dziwnego! Sama lokacja roi się od fanatyków, którzy witają wścibskich turystów kawałkiem ołowiu.

Takiego ”speedruna” studio Ubisoft wprowadziło również w czwartej odsłonie Far Cry, w której to byliśmy zmuszeni poczekać w jadalni na tamtejszego antagonistę, Pagana Mina. W obu przypadkach mamy do czynienia ze swojego rodzaju żartem i alternatywnym zakończeniem, które może wywołać uśmiech na twarzy. Uprzedzam jednak, że powyższe wideo zawiera fabularne spoilery, które jednak polegają wyłącznie na pierwszych kilku minutach z grą.

Źródło: YouTube.com