WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Unia chce regulować komunikatory internetowe

Unia Europejska, w trosce o swoich mieszkańców, dąży do poskromienia krwiożerczych kapitalistów poprzez nakładanie na nich kolejnych regulacji. Tym razem nasi kochający opiekuni postanowili wziąć w obroty stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych danych operatorów komunikatorów internetowych.

Jeżeli bliżej przyjrzeć się sprawie, to próba regulacji może mieć swój sens. Miałaby ona bowiem dotyczyć bezpieczeństwa komunikacji, na wzór przepisów obowiązujących operatorów telefonicznych czy dostawców internetu. Skype czy WhatsApp miałyby więc w pewnym zakresie brać odpowiedzialność za bezpieczeństwo przesyłanych informacji, podobnie jak dziś odpowiada za to Orange czy T-Mobile.

Nowe regulacje mają zapewnić bezpieczeństwo i integralność usług i wymagać między innymi raportowanie władzom wszystkich naruszeń bezpieczeństwa komunikacji. Co ciekawe, nie wszystkie komunikatory internetowe objęte będą tymi samymi regulacjami.

Zakres obowiązków operatorów komunikatora zależeć ma od tego, czy sprawują oni kontrolę nad przepływem danych pomiędzy użytkownikami po łączach operatora telekomunikacyjnego. Ogółem wymagania mają być również dostosowane do poziomu ryzyka, jakim obarczona jest usługa. Dokładnych rozwiązań jeszcze nie znamy. Zresztą mogą się one jeszcze wielokrotnie zmienić, zanim nowe regulacje zostaną zaakceptowane przez Parlament Europejski, a następnie przez państwa członkowskie.

źródło: digitaltrends.com