WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Unity przytula 400 milionów dofinansowania z Silver Lake

13-letnia firma z San Francisco, Unity Technologies, które tworzy narzędzia dla twórców gier, zebrała 400 milionów dolarów dofinansowania od firmy private equity Silver Lake.

Według tego, co powiedział CEO firmy John Riccitiello w wywiadzie z Bloomberg, duża część tej kwoty zostanie przeznaczona na odkupienie akcji od długoletnich pracowników i wczesnych inwestorów. Jego zdaniem „sensownym rozwiązaniem jest pozwolić naszym pracownikom kupić sobie samochody”.

Fala dofinansowania dopływa do Unity po tym, jak zaledwie dziesięć miesięcy temu firma uzbierała 181 milionów dolarów od inwestorów kierowanych przez DFJ Growth. Do wcześniejszych inwestorów Unity należy China Investment Corporation, FreeS Fund, Thrive Capital, WestSummit Capital, Max Levchin, czy Sequoia Capital, która pozostaje większościowym udziałowcem.

Dane zgromadzone przez New York Times mówią, że w zeszłym roku Unity zostało wycenione przez inwestorów na 1,5 miliarda dolarów. Tegoroczne dofinansowanie podnosi tę wartość do 2,6 miliarda dolarów. Trudno jest nie zrozumieć entuzjazmu wokół firmy, dzięki której rozwiązaniom proces tworzenia gry przyśpieszony jest drastycznie. Ponad połowa nowych gier mobilnych opiera się właśnie o ich oprogramowanie, a w przypadku gier korzystających z wirtualnej rzeczywistości jest to już 70 procent. Gry stworzone w Unity docierają w ciągu kwartału do 2,4 miliardów urządzeń na całym świecie, a twórcy odpowiedzialni za nie otrzymali 12,4 miliarda dolarów przychodów w przeciągu dwóch ostatnich lat. Warto jednak podkreślić, że duża część tej kwoty trafiła do twórców Pokemon Go, które również jest oparte o Unity.

źródło: techcrunch.com | zdjęcie: unity3d.com