WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Uniwersum Obcego rozszerzy się o dwa seriale

W tym roku mija 40 lat od premiery filmu Obcy – ósmy pasażer Norstromo. Z tej okazji twórcy serii przygotowali dla fanów coś specjalnego. Po ostatnich dwóch filmach, które niezbyt dobrze zostały przyjęte uniwersum Obcego rozszerzy się o dwa seriale.

O tym, że powstanie serial o Xenomorfach wiedzieliśmy już wcześniej. Jednak do tej pory była mowa o tylko jednej produkcji. Jednak według najnowszych informacji dostaniemy aż dwa seriale, a jednym z nich zajmie się sam Ridley Scott. HN Entertainment mówi też, że właśnie serial Scotta ma powstawać dla platformy Hulu. Ma on opowiadać o różnych epokach i o wszystkim, co było przed serią Obcy.

Czytaj też: Samuel L. Jackson zdradza, jak Kapitan Marvel pomoże podczas Endgame

Do tej pory spekulowano, że drugi projekt ma  realizować Fox, ale teraz, gdy Disney wykupił studio nie wiadomo czy i ten serial nie przejdzie do Hulu. Po niezbyt udanych dwóch ostatnich filmach twórcy zapowiedzieli, że to właśnie seriale mają być nowym kierunkiem dla rozwijania uniwersum Obcego. Nie wiadomo jednak, kiedy zadebiutują one na małym ekranie.

Należy też pamiętać, że informacje o tym, że powstanie jeszcze drugi serial nie zostały oficjalnie potwierdzone. Na pewno ten sposób opowiadania historii daje ogromne pole do popisu i pozwoli znacznie poszerzyć świat ukazany w filmach. Plotki głoszą, że obie produkcje będą niezwykle rozbudowane i liczyć po kilka sezonów. Jeśli tak się stanie, to możemy być pewni, że seriale sprawią się lepiej niż Prometeusz i Obcy: Przymierze.

Czytaj też: James Cameron ujawnił tytuł roboczy nowego Terminatora

Źródło: cbr.com