WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Blizzard Voice wystartował!

Twórca World of Warcraft uruchamia Blizzard Voice. Czat, który działa we wszystkich tytułach multiplayer na Battle.net.

Około rok temu, Blizzard ujawnił usługę czatu dla wszystkich swoich gier wieloosobowych Battle.net. Natomiast w zeszłym miesiącu oficjalnie ogłosił rezygnację z nazwy Battle.net na rzecz nazw poszczególnych usług jak Blizzard Streaming czy Blizzard Voice.

„Biorąc pod uwagę, że wbudowane wsparcie multiplayer to dobrze znany koncept, nie ma potrzeby utrzymywania osobnej identyfikacji dla tego, co w zasadzie jest naszą infrastrukturą sieciową” – przemawia oficjalny komentarz.

Teraz nadszedł czas na oficjalne uruchomienie usługi głosowej noszącą odrębną nazwę – Blizzard Voice. System działa niemal identycznie jak czat głosowy znany nam już z platformy Steam. Pozwala nam na rozmowy z przyjaciółmi w grze, jak i poza nią, tak długo jak jest uruchomiony Blizzard Launcher. Firma obiecuje wysoką jakość dźwięku i lepszą stabilność oraz możliwość pełnego dostosowania rozmów do naszych potrzeb, takich jak wyciszenie konkretnej osoby czy zmiana głośności poszczególnych rozmówców.

blizzard-voice

Blizzard Voice i niezaspokojone oczekiwania

Jednakże, ku niezadowoleniu niektórych osób, nie jest to system czatu wewnątrz gry. Oznacza to, że nie mamy możliwości porozmawiać z graczami losowo dobranymi do gry, jeśli nie znajdują się oni na liście naszych znajomych. Jednakże, niektórzy użytkownicy Reddit-a, mają nadzieję na przyszłe pojawienie się systemu pozwalającego na porozumiewanie się członkom losowo dobranej drużyny.