WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Usługi VoD zyskują na popularności w Polsce

Średnio około 12% Polaków ogląda filmy i seriale na jednej z czterech popularnych platforma VoD – przykładem może być Showmax. Taka ciągle rosnąca popularność wpływa na rynek smartfonów czy tabletów, które zaczynają być projektowane w celu oglądania filmów.

Usługi VoD zyskują na popularności kosztem zwykłych telewizji kablowych. Wśród osób w wieku od 13 do 29 lat obserwowany jest największy trend spadkowy odnośnie tradycyjnego oglądania, a wynosi on 11%. Badania wykazują także, że w domu wolimy oglądać filmy na tablecie czy słuchać muzyki niż grać. Krzysztof Tomczyk, project manager Huawei, mówi:

Rynek tabletów jest niezwykle dynamiczny i ulega bardzo szybkim przekształceniom. Obecnie tabletów raczej nie wykorzystujemy do pracy, do tego służą nam ultrabooki. Tablety stanowią natomiast multimedialne i mobilne centrum rozrywki, z którego korzystać może cała rodzina. Z tego powodu konsumenci – przy wyborze tabletów – coraz większą uwagę skupiają na przydatnych rozwiązaniach, takich jak: duży ekran, wysokiej jakości głośniki, pojemna bateria, niewielka waga oraz wbudowana antena, która zapewnia mobilny dostęp do wi-fi i szybkiego internetu LTE.

Huawei sugeruje, że do takich zastosowań został specjalnie zaprojektowany tablet MediaPad M5 10. Posiada on ekran o przekątnej 10,8 cala oraz krystaliczny, bogaty w detale obraz. Sama bateria starczy na 12 godzin oglądania filmów, a niska waga pozwala na jego proste przenoszenie. Także dzięki znakomitej antenie nie ma problemów z internetem LTE. Jest to więc świetna propozycja dla osób, które uwielbiają oglądać różne filmy czy seriale.

Źródło: Materiały prasowe