Mimo tego, że uTorrent zmierza powoli do wprowadzenia gigantycznej zmiany, jaką będzie przeniesienie się do przeglądarki, wygląda na to, że odpowiedzialny za niego BitTorrent Inc. ma jeszcze kilka niespodzianek w zapasie.

Jedną z nich ujawniono właśnie teraz – uTorrent wprowadza swój własny sklep z grami, zintegrowany z klientem torrent. Gry, które na nim znajdziemy są przeznaczone na Windowsa, macOSa i Linuxa. Większość gier, które znajdziemy tam w tym momencie, to tytuły indie, ale wśród nich znalazło się miejsce choćby dla Chivalry: Medieval Warfare oraz Through the Woods.

Niestety, samo korzystanie ze sklepu nie należy ponoć do przyjemnych. Pomimo integracji z klientem uTorrent, sprzedawcy często wysyłają po zakupie klucze Steam, które aktywować można tylko przez tę platformę. Czyni to uTorrent Game Store zwykłym pośrednikiem przy sprzedaży gier, a nie pełnoprawną platformą do ich dystrybucji i pobierania.

Co ciekawe, uTorrent nie chwalił się swoim dodatkiem zbyt obszernie, a na jego temat nie pojawiły się żadne posty na blogu, jak i choćby reklamy. Jedyna wzmianka na temat nowo otwartego sklepu pojawiła się w changelogu. Cała ta inicjatywa jest kontynuacją strategii skupiania się na zarabianiu pieniędzy przez BitTorrent Inc., co do tej pory kończyło się z różnymi skutkami. Być może sklep z grami wideo jest zapowiedzią lepszej przyszłości pod tym względem.

źródło: neowin.net | zdjęcie: newsinitiative.org

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!