WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Utwór Johna Carpentera dla Shudder

John Carpenter znany jest przede wszystkim jako filmowiec. To on stworzył jeden z najlepszych horrorów – Halloween (1978), ale nie tylko go reżyserował. Skomponował także ścieżkę dźwiękową do niego. Teraz skomponował utwór dla serwisu Shudder.

Nie każdy wie, że John Carpenter jest również kompozytorem. Ostatnio ukazał się teledysk promujący platformę sreammingową Shudder, stworzoną dla fanów horroru. Carpenter wykorzystał swój talent muzyczny tworząc nowy utwór reklamujący serwis.

Wideo zawiera logo Shudder i napis „By John Carpenter” na tle dymu. Muzyka zaczyna grać, basowy ton brzmi jak bicie serca  wybijając się ponad innymi dźwiękami. Wywołuje to bardzo niepokojący nastrój. Potęguje to końcówka, w której muzyka powoli cichnie pozostawiając jeszcze przez parę sekund dźwięk pulsu basowego.

Wydaje się, że dzięki reżyserowaniu horrorów John Carpenter doskonale potrafi wczuć się w te klimaty. Dzięki temu muzyka, którą tworzy wywołuje niepokój, a nawet lęk.

Serwis Shudder należy do telewizji AMC i powstał w 2015 roku. Powstał dla miłośników horrorów i można na nim znaleźć zarówno filmy jak i seriale grozy. Shudder zawiera również produkcje oryginalne. Popularny jest głownie w Stanach Zjednoczonych, ale również w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii i Kanadzie. Nie wiadomo kiedy trafi do Polski.

Możemy jednak przesłuchać utwór Johna Carpentera dla Shudder.

 

Czytaj też: Aby pozostać na szczycie Halloween musi zarobić 32 miliony w przedświąteczny weekend

Źródło: https://www.cbr.com/