WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Uwaga! Wersja „Fallout Shelter” na Androida pełna bugów!

Owszem, fani serii Fallout mogli się ucieszyć, że ich wyczekiwany tytuł wreszcie zagościł na Androidzie, jednakże radość ta trwała bardzo krótko. Okazało się, że wypuszczona wersja nie jest stabilna, za to pełno w niej bugów, które są nawet w stanie wykasować cały dotychczasowy postęp rozgrywki. 

Tzw.”corruption bug”, czyli błąd który zmienia wygląd plików, czyniąc je niemożliwymi do odczytania przez program bardzo często występuje w przypadku zapisanych stanów gry. W rezultacie stracić można nie tylko swoje postępy, ale również zakupione za realną gotówkę przedmioty przydatne w budowaniu swojego wymarzonego schronu.

fallout-shelter5

Ustalono, że błąd ten może mieć miejsce, gdy podczas rozgrywki rozładuje się bateria w telefonie, lub gdy w systemie zabraknie pamięci. Wówczas, po dokonaniu restartu i ponownym odpaleniu aplikacji, dostajemy jedynie możliwość rozpoczęcia nowej zabawy – znika cały dotychczas budowany schron. Jakby tego było mało, możemy być świadkami crasha w momencie gdy pojawia się ekran ładowania. Pliki z zapisami gry „tracą na wadze”, przybierając wielkość 0kb – czyli stają się „puste”.

Społeczność graczy zareagowała żywiołowo, zasypując fora nerwowymi postami. Jak pisze jeden z graczy na Reddicie:

Gram sobie na Androidzie w Fallout Shelter – dzisiaj jednakże gdy odpaliłem grę, zamknęła się sama zanim jeszcze wgrało się menu. Kiedy włączyłem ją ponownie okazało się że wszystkie moje sejwy mają teraz 0kb, czyli zostały w jakiś sposób zniszczone. Wcześniej kupiłem lunchboxy za realne pieniądze, więc przypuszczam, że straciłem tylko kasę.

Co gorsza, utrata postępu wydaje się być za każdym razem nieunikniona i prędzej czy później dopada ona każdego. Fora Bethesdy są pełne opisów kolejnych rozpoczętych gier, z których każda kończy się tak samo – i nigdy nie wiadomo kiedy to nastąpi. Czasami wówczas, gdy ma się dwunastu mieszkańców w schronie, czasami pięćdziesięciu, czasami dopiero przy siedemdziesięciu – ale zawsze.

fallout-shelter-proof-hack

Nie znamy jeszcze stanowiska Bethesdy ani kiedy zostanie wypuszczony patch (I co ze straconymi pieniędzmi graczy). Jak na razie możemy tylko doradzić – NIE DOKONUJCIE ŻADNYCH MIKROTRANSAKCJI W WERSJI FALLOUT SHELTER NA ANDROIDA!

[źródło: techtimes.com, grafiki: techtimes.com, Bethesda]